Mladí môžu vďaka grantu tráviť čas zmysluplnejšie, vo Vajnoroch pribudne pumptrackový areál

Dráha pumptrack výstavba volný cas
Foto: ilustračné, GettyImages

Vajnory uspeli v rámci grantového programu Bratislavy s projektom, ktorý vypracovali koncom minulého roka.

Vo Vajnoroch v Bratislave pribudne pumptrackový areál. Mestská časť získala od hlavného mesta na tento účel grant vo výške 45-tisíc eur. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta Vajnor Michal Vlček.

Vajnory uspeli v rámci grantového programu hlavného mesta Bratislava s projektom, ktorý sme vypracovali a podali koncom minulého roka. Získali sme tak 45-tisíc eur na vybudovanie pumptrackovej dráhy vo Vajnoroch,“ skonštatoval starosta.

Nedostatok priestoru

Mestská časť dlhodobo pociťuje nedostatok priestoru na voľnočasové aktivity dospievajúcej mládeže.

Tá má záujem športovať, ale nie je kde, prípadne priestor nie je vhodný,“ myslí si starosta, ktorý poukázal najmä na starších žiakov, ktorí sa kolobežkujú a skateboardujú v Parku pod lipami a ničia tak verejný priestor.

Práve tato skupina by mala byt hlavným návštevníkom budúceho pumptracku. Jedným z dôvodov, prečo sme sa rozhodli pre pumptrack je aj ten, že nie je hlučný,“ vysvetlil Vlček.

Uzavretý okruh

Pumptrack je uzavretý, umelo vytvorený okruh, slúžiaci pre jazdu na bicykli, kolobežke alebo korčuliach. Okruh je tvorený vlnami a klopenými zákrutami, ktoré umožňujú zvyšovať rýchlosť jazdy.

Pumptrack je určený pre široké vrstvy obyvateľov. Jazda na pumptracku je najlepším základom pre pohyb deti aj dospelých,“ uzavrel starosta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk