Mladíci demolovali zaparkované autá v Petržalke, aj pri týchto prípadoch zasahovala bratislavská mestská polícia

MESTSKÁ POLÍCIA: Odovzdávanie nových vozidiel
ilustračné: SITA

Mestská polícia v Bratislave zasahovala a preverovala v uplynulom týždni 1476 udalostí. Vyplýva to z týždenného hlásenia, ktoré polícia zverejnila na svojej webovej stránke. Medzi prípadmi sa však klasicky objavili aj také, ktoré sa po preverení hliadkami hneď na mieste ukázali ako neopodstatnené. Týchto bolo celkovo 323.

Ako uviedla polícia, v pondelok nadránom zasahovali mestskí policajti na Hálovej ulici v Petržalke. Mladíci tam totižto demolovali zaparkované motorové vozidlá. „Ich nájazdom neodolalo viacero z nich. Keď mladíci s ničením vozidiel skončili, nasadli do taxíku a mienili z miesta odísť. Hliadka mestskej polície im však bola v pätách a v krátkom čase taxík aj s podozrivými osobami zastavila. Následne z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu, a to poškodzovania cudzej veci si podozrivé osoby prevzali príslušníci Policajného zboru,“ informovala polícia.

K ďalším opodstatneným zisteným a riešeným prípadom počas uplynulého týždňa patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo celkovo 972. Ako doplnila mestská polícia, v štyroch prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a dvakrát s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. V jednom prípade zistila hliadka mestskej polície podozrenie zo spáchania trestného činu.

„Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 29 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 4 krát a v 16 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. V 11 prípadoch hliadky mestskej polície zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. V 6 prípadoch riešili mestskí policajti zákaz vjazdu bicyklom. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov mestská polícia riešila 7 krát,“ píše polícia na svojom webe.

Riešili sa aj nepovolené pouličné aktivity, a to desaťkrát a porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy celkovo osemkrát. „Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, tieto porušili v 6 prípadoch. V 8 prípadoch zistili hliadky mestskej polície nepovolené exteriérové sedenie a v 2 prípadoch nepovolený ambulantný predaj,“ vyjadrila sa polícia.

Na príslušné úrady polícia nahlásila sedem starých vozidiel a šesť prípadov poškodenia dopravného značenia. V dvoch prípadoch odovzdali občania hliadkam mestskej polície nájdené osobné doklady. „Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 567 prípadoch a 127 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 44 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí,“ spresnila polícia.

Ako doplnila bratislavská mestská polícia, jej príslušníci spolupracovali aj s hasičmi. „Mestskí policajti v uplynulom týždni privolávali príslušníkov Hasičského a záchranného zboru na rôzne miesta v dvoch prípadoch. V tom prvom, v stredu večer na Beskydskú ulicu, kde zo zaparkovanej motorky vytekali prevádzkové kvapaliny. Hasiči tieto z komunikácie bezpečne odstránili. V druhom prípade hasiči o dva dni neskôr smerovali na Beňovského ulicu. Ich zásah si vyžiadal vyvrátený strom. Aj tento z komunikácie hasičská jednotka odstránila,“ vyjadrila sa polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk