Mladíci strieľali z auta z airsoftovej zbrane, chytili ich

Staromestská ulica
maps.google.sk

Cez linku 158 dostala dnes bratislavská polícia viacero oznámení, že neznáme osoby z tmavého SUV s bratislavskými značkami strieľajú po ľuďoch na rôznych miestach hlavného mesta.

Ako ďalej uviedla bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová, mladíkov už polícia zadržala. Zároveň žiada svedkov o spoluprácu, prihlásiť sa môžu na linke 158. Policajti zistili, že ide o auto značky Toyota Hilux, krátko po 11.30 hod. ho spozorovali na Lamačskej ceste v smere na Lamač.

Auto zastavili a skontrolovali vodiča aj jeho spolujazdcov. Pri kontrole si všimli airsoftovú zbraň, a tak mali podozrenie, že ide zrejme o auto s osobami, ktoré im ľudia nahlasovali. Dvoch mladíkov vo veku 19 rokov, tretieho 20-ročného a štvrtého 22-ročného, všetkých z Bratislavy, pre podozrenie z protiprávneho konania polícia zatkla a previezla na oddelenie.

Podľa prvotných zistení sa mladíci v aute pohybovali dnes dopoludnia na zastávke MHD Zochova, na Staromestskej ulici ako aj na zastávke Lamač. Jeden z nich bol strelcom, druhý držal terč a tretí všetko natáčal na mobilné zariadenie. Pri ich vyčíňaní sa zrejme nikto nezranil.

„Vzhľadom na prvotné úkony konania nie je možné v súčasnosti poskytnúť viac informácií,“ vysvetlila Kurucová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk