Mladík prechovával marihuanu a extázu, hrozí mu väzenie

marihuana, drogy
ilustračné: SITA/AP

Policajti vykonali domovú prehliadku na Saratovskej ulici v Dúbravke a u 26-ročného mladíka zaistili 179 obvykle jednorazových dávok marihuany a deväť tabliet extázy. Za držbu zakázaných látok mu hrozí väzenie tri až desať rokov.

Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová, policajti 11. marca vykonali domovú prehliadku v jeho izbe na ubytovni na Saratovskej ulici v bratislavskej mestskej časti Dúbravka. Podľa polície si Milan drogy zháňal minimálne od februára tohto roku od neznámych osôb na dosiaľ presne nezisteným miestach v Prahe a v Bratislave.

Za zadováženie drog v Prahe zaplatil podľa polície 32-tisíc eur. Milan takto zadovážené drogy predával konečným spotrebiteľom, ako aj prechovával pre vlastnú potrebu. Na základe dôkazov vyšetrovateľ vzniesol voči Milanovi obvinenie zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Po vznesení obvinenia vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet k návrhu na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby. Prokurátor ho akceptoval a na základe rozhodnutia sudcu je obvinený stíhaný väzobne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk