Mladý hokejista Boris Sádecký z bratislavského klubu skolaboval na ľade, svoj boj o život prehral

Boris sadecky bratislava hokej umrtie.jpg

Mladý hokejista skolaboval v piatok počas duelu nadnárodnej Ice Hockey League, v ktorom jeho tím iClinic Bratislava Capitals nastúpil na ľade rakúskeho Dorbirnu.

Mimoriadna tragédia zasiahla slovenský hokej, vo veku 24 rokov zomrel útočník Boris Sádecký z klubu iClinic Bratislava Capitals. Účastník nadnárodnej Ice Hockey League o tom informoval prostredníctvom vyhlásenia na fejsbúku.

S hlbokým zármutkom v srdciach a ľútosťou oznamujeme úmrtie nášho hráča Borisa Sádeckého. Rodine a priateľom vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť. Bližšie informácie v tejto chvíli po konzultácii s Borisovou rodinou nebudeme zverejňovať. Prosíme všetkých o rešpektovanie súkromia rodiny Sádeckých,“ uviedol riaditeľ klubu Dušan Pašek.

S obrovským zármutkom sme prijali správu o úmrtí Borisa Sádeckého z tímu iClinic Bratislava Capitals. Celá súťaž vyjadruje hlbokú sústrasť Borisovej najbližšej rodine, priateľom aj jeho spoluhráčom,“ uviedlo vedenie nadnárodnej súťaže Ice Hockey League na svojom webe.

Stretnutie zrušili

Mladý hokejista skolaboval počas piatkového duelu bratislavského tímu na ľade rakúskeho Dorbirnu. Stretnutie prerušili a neskôr zrušili po prvej tretine po Sádeckého kolapse, ktorého previezli do nemocnice, kde ho umiestnili na Jednotke intenzívnej starostlivosti.

V jednu chvíľu Boris Sádecký ešte korčuľoval na ľade, ale náhle spadol. Ležal nehybne na chrbáte a trvalo večnosť, než k nemu prišli záchranári. Štyri minúty. Pred očami spoluhráčov ho oživovali a potom previezli do nemocnice,“ opísal situáciu z Dorbirnu rakúsky novinár Hannes Mayer, cituje ho český web hokej.cz.

Mladý hokejista v bol v nemocnici v umelom spánku, v stredu však svoj boj o život prehral.

Mladý útočník v tejto sezóne

Domáci v tom čase viedli 1:0. Mladý útočník v tejto sezóne vo farbách Bratislavčanov nazbieral 7 bodov za 4 góly a 3 asistencie.

Blysol sa najmä nedávno proti Klagenfurtu, keď k víťazstvu 6:2 pomohol hetrikom počas necelých 12 minút tretej tretiny.

Jediný slovenský zástupca v Ice Hockey League nehral ani v sobotu na ľade talianskeho súpera HC Pustertal Wölfe.

Po víkende Bratislavčania na svojom webe informovali, že Sádeckého stav je stabilizovaný, no stále vážny. V utorok slovenský iClinic Bratislava Capitals doma prehral s rakúskym Villachom 0:5.

Zahral si aj v KHL

Boris Sádecký sa narodil v Trenčíne a v miestnej Dukle hokejovo vyrástol, za „vojakov“ hral v slovenskej extralige ešte v minulej sezóne.

Zahral si aj v KHL za Slovan Bratislava. Na svojom konte mal aj jeden reprezentačný štart v seniorskej reprezentácii SR.

V kabíne bratislavského družstva zavládol veľký smútok. „Stále máme v hlavách piatkové udalosti. Celá kabína je z toho otrasená. Musíme sa dať dokopy, Borisa budeme mať neustále v našich mysliach,“ povedal ešte v utorok večer po stretnutí s Villachom kapitán tímu Dávid Buc, cituje ho web hockeyslovakia.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk