Mladý klavírny virtuóz vystúpi s filharmóniou

yaro

Publikum tohtotýždňovej dvojice symfonických koncertov Slovenskej filharmónie si v interpretácii Andreja Jarošinského kompozíciu od Sergeja Rachmaninova.

Mladý ruský klavírny virtuóz Andrej Jarošinskij hrá opäť v Bratislave. Klavirista účinkuje na tohtotýždňových koncertoch Slovenskej filharmónie. Andrej Jarošinskij (1986) v roku 2013 uviedol so Slovenskou filharmóniou Čajkovského klavírny koncert b mol a vlani okrem iného nahral 24 prelúdií Sergeja Rachmaninova vo Veľkej sále Moskovského konzervatória. Ako ďalej agentúru SITA informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova, hudobník vystúpi po boku orchestra Slovenská filharmónia vo štvrtok 26. a v piatok 27. februára pod taktovkou českého dirigenta Petra Altrichtera.

Publikum dvojice symfonických koncertov si v interpretácii Jarošinského vypočuje Koncert pre klavír a orchester č. 3 d mol op. 30 Sergeja Rachmaninova. Na úvod oboch koncertov zaznie Čaro ohňa a Wotanova rozlúčka z opery Valkýra Richarda Wagnera a na záver Rímske pínie Ottorina Respighiho. Andrej Jarošinskij sa medzi iným v roku 2010 stal nositeľom prvej ceny a troch špeciálnych cien za najlepšiu interpretáciu diel Fryderyka Chopina, španielskej hudby a koncertu s orchestrom na Medzinárodnej klavírnej súťaži Premio Iturbi v španielskej Valencii. V roku 2011 zas vyhral medzinárodnú klavírnu súťaž v azerbajdžanskej Gabale, kde súčasťou ceny bola možnosť debutovať v Londýne s Kráľovským filharmonickým orchestrom. Pravidelne koncertuje v Rusku, na Ukrajine, v Poľsku, na Slovensku a v Českej republike a predstavil sa doteraz tiež v Španielsku, Francúzsku, Nemecku, Anglicku, USA a inde.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk