Mladý muž sa priznal k vražde študentky na Mladej garde, uviedol šokujúci dôvod

Policia vrazda mlada garda.jpg

Volodymyr M. uškrtil krajanku Máriu v júni 2022 na bratislavskom internáte Mladá garda.

Ukrajinec Volodymyr M. sa priznal, že začiatkom júna minulého roku uškrtil na bratislavskom internáte Mladá garda svoju krajanku Máriu. Ako uviedol pred senátom Okresného súdu Bratislava III, celú vec ľutuje.

Súd jeho vyhlásenie o vine akceptoval. Následne obžalovanému na návrh prokurátora uložil trest 14 rokov a šesť mesiacov väzenia, ktorý si má odpykať v ústave s maximálnym stupňom stráženia.

Podľa znaleckého posudku trpí obžalovaný parciálnou poruchou osobnosti a odporúčajú mu preto liečbu ústavnou formou. Súd vyhovel aj tomuto návrhu a uložil obžalovanému ochranné psychiatrické liečenie a tiež ochranný dohľad na dobu troch rokov. Zároveň 22-ročný Volodymyr dostal aj zákaz konzumovať alkoholické nápoje a iné návykové látky.

Motívom vraždy 21-ročnej ženy, ktorá študovala prvý inžiniersky ročník na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave, malo byť to, že nepomohla obžalovanému pri skúške. Obhajoba argumentovala, že obžalovaný, ktorý bol spolužiakom zavraždenej v čase spáchania skutku, nebol psychicky v poriadku, keďže mu už skôr diagnostikovali schizofréniu.

Keďže navyše sám oznámil svoj čin na polícii, navrhovali obhajcovia mimoriadne zníženie trestu. Rozsudok nie je právoplatný, keďže procesné strany si ponechali zákonnú lehotu na podanie odvolania.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk