Mladý Rakúšan vystrájal vo vlaku, útočil na vlakvedúcu aj na prítomných policajtov

Policia agresivny muz napadnutie.jpg

Muž napadol vlakvedúcu päsťami do hlavy, po čom žena spadla na zem.

Agresívny mladík vo vlaku napadol vlakvedúcu, ohrozoval aj cestujúcich. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, udalosť sa stala v nedeľu 3. septembra v noci, vo vlaku smerujúcom do Dunajskej Stredy.

Muž, ktorý cestoval bez zakúpeného cestovného lístka, fyzicky zaútočil na vlakvedúcu, ktorá ho pri kontrole vyzvala k jeho predloženiu,“ uviedol s tým, že ženu napadol päsťami do hlavy, po čom spadla na zem. V agresívnom správaní pokračoval aj voči ostatným cestujúcim.

Po telefonáte na tiesňovú linku vlak zastavil v Podunajských Biskupiciach a agresívny mladík utiekol. Hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky našla muža zodpovedajúcemu popisu na Dvojkrížnej ulici a vyzvali ho k predloženiu dokladov. Mladík fyzicky zaútočil aj na policajtov, tí ho však spacifikovali a zadržali.

Komunikácia s mužom bola náročná, nakoľko uvádzal rôzne identity a rôzne národnosti a nemal pri sebe žiadne doklady totožnosti,“ poznamenal hovorca. Útočníka eskortovali na policajné oddelenie kde zistili, že ide o 26-ročného občana Rakúska, ktorý má 46 záznamov o trestnej činnosti.

Obvinili ho z trestného činu výtržníctva a umiestnili v cele policajného zaistenia. Dychová skúška na alkohol skončila s negatívnym výsledkom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk