Mladý ruský klavirista Daniel Kharitonov bude hosťom Slovenskej filharmónie

Daniel kharitonov.jpg
Daniel Kharitonov, Slovenská filharmónia

BRATISLAVA 6. novembra 2017 (B/PR) – Koncertný cyklus Klavír a klaviristi Slovenskej filharmónie odštartuje recitál mladého ruského  virtuóza Daniela Kharitonova. Uskutoční sa v utorok 7. novembra . Umelec pochádza z mesta Južno-Sachalinsk na ruskom Ďalekom východe. Jeho kariéru odštartovalo získanie 3. ceny na 15. ročníku Medzinárodnej súťaže P. I. Čajkovského (2015), kde vo veku 16 rokov zažiaril ako jeden z najväčších talentov. Na začiatku sezóny 2017/2018 Kharitonov debutoval v sále Royal Festival Hall s Royal College of Music Symphony Orchestra na koncerte v rámci rozsiahleho cyklu londýnskeho Philharmonia Orchestra „Hlasy revolúcie: Rusko 1917“. Taktiež debutoval s komorným orchestrom London Chamber Orchestra v rámci Gent Festival of Flanders. Oba koncerty dirigoval Vladimir Ashkenazy, s ktorým sa Kharitonov predstavil už v minulom roku. V interpretácii Daniela Kharitonova zaznejú viaceré diela –  Fantázia pre klavír č. 3 d mol, KV 397 Wolfganga Amadea Mozarta, Sonáta pre klavír č. 23 f mol, op. 57, Appassionata Ludwiga van Beethovena, Balada č. 1 g mol, op. 23, Impromptu č. 1 As dur, op. 29 Polonéza č. 6 As dur, op. 53, Heroická Fryderyka Chopina a Nokturno č. 3 – Sen lásky As dur, S. 541/3 a
Uhorská rapsódia č. 2 cis mol, S. 244/2 Franza Liszta. Utorkový koncert  v Malej sále SF sa začne o 19.00 h.

Daniel Kharitonov sa predstaví v bratislavskej REDUTE aj po boku orchestra Slovenská filharmónia – vo štvrtokpiatok 9.10. novembra.  V jeho interpretácii zaznie  Rapsódia na Paganiniho tému pre klavír a orchester, op. 43 Sergeja Rachmaninova z roku 1934.  . Na úvod koncertu je na programe orientálna fantázia op. 18 Islamey Milija Balakireva. Islamey (1869, revidovaná verzia z roku 1902) je popri symfonickej básni na Lermontovov námet Tamara (1867 – 1882) Balakirevovým najslávnejším opusom.  V druhej polovici koncertu zaznie   Suita č. 1 a 2 Maurica Ravela so Slovenským filharmonickým zborom / zbormajster  Jozef Chabroň/.
Pred orchester Slovenská filharmóniaSlovenský filharmonický zbor sa   po prvýkrát postaví  rakúsky dirigent Sascha Goetzel , hosťujúci dirigent Viedenskej štátnej opery. Goetzel je taktiež šéfdirigentom japonského Kanagawa Philharmonic Orchestra a umeleckým riaditeľom istanbulskej nadácie Music for Peace Foundation.
Koncerty sa začnú o 19-tej.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk