Mlynské Luhy by mohli čoskoro prejsť rekonštrukciou, v pláne je prvá časť obnovy

Mlynske luhy gagarinova ruzinov.jpg

Rekonštrukciou pribudne jeden odbočovací pruh, zmenou prejde aj parkovisko pri križovatke.

Ružinov pripravuje prvú časť rekonštrukcie ulice Mlynské Luhy. Ako na sociálnej sieti informoval starosta Ružinova Martin Chren, mestská časť chce nadviazať na opravu Gagarinovej ulice, ktorú tento rok zrealizuje hlavné mesto.

Aj keď mestských ciest v zlom stave je v Ružinove niekoľko, práve Gagarinova, posledné roky zaťažená dopravou z obchádzky križovatky pod Prístavným mostom, bola prioritou našej mestskej časti v mestskom rozpočte,“ uviedol starosta Chren.

Ružinov tento rok pripravuje prvú etapu komplexnej rekonštrukcie ulice Mlynské luhy, ktorá sa bude týkať úseku ústiaceho na Ondrejovovu a hneď za ním na Gagarinovu ulicu.

V rámci nej pribudne jeden odbočovací pruh na Ondrejovovu a komplexnou zmenou prejde aj parkovisko pri križovatke,“ ozrejmil starosta. Ako dodal, tento rok by chceli upraviť aj opačný koniec ulice Mlynské luhy, pri ulici Na piesku, kde by chceli doplniť chýbajúce chodníky, ktorých neexistencia ohrozuje obyvateľov.

V spolupráci so starostom Vrakune Martinom Kurucom pracujeme aj na úpravách ‚esíčka‘ na ulici Na piesku, na hranici našich dvoch mestských častí, aby sa stalo bezpečnejšie pre chodcov, cyklistov a v neposlednom rade aj pre vodičov samotných,“ uzavrel Chren.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk