Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rezidencia Bottova
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: Facebook, EIA/Development 5

Mlynské nivy rastú o ďalšie vežiaky

V bratislavskej lokalite Mlynské nivy čoskoro pribudnú ďalšie dva obytné vežiaky. Stane sa tak pozdĺž Bottovej ulice v blízkosti križujúcej sa Chalupkovej ulice. Projekt s názvom Rezidencia Bottova tak bude súčasťou rastúceho bratislavského „Manhattanu“.

Lokalita Mlynské nivy mala v minulosti priemyselný charakter, ktorý sa na prelome tisícročia postupne menil na charakter komerčný. Dnes toto miesto lemujú vysoké kancelárske a bytové objekty, ktoré neustále pribúdajú. Výstavba novej autobusovej stanice v podobe moderného obchodného domu a ďalšie plánované projekty robia z tejto lokality budúci bratislavský „Manhattan“.

Tento spomínaný prívlastok potvrdia ďalšie objekty, ktoré vyrastú na Bottovej ulici v blízkosti križovatky s Chalupkovou ulicou. Nový projekt s názvom Rezidencia Bottova sa skladá z dvojice stredne vysokých vežiakov, ktoré budú tvoriť najmä byty, čiastočne kancelárie a obchodné priestory. Pomerne zaujímavým je architektonický návrh s vrchnými ustupujúcimi podlažiami a objekty budú zrkadlovo otočené proti sebe, čo vytvorí pomyselné písmeno „M“.

Rezidencia Bottova
Zdroj: Facebook, EIA/Development 5

Plán projektu má zatiaľ dva rôzne varianty, ktoré sa líšia výškou vežiakov a počtom parkovacích miest v podzemných, respektíve polopodzemných garážach. V prvom variante sa navrhujú vežiaky s rovnakou výškou 18 poschodí a 424 parkovacích miest, pričom variant druhý počíta s výškou 18 a 16 poschodí, k tomu 377 parkovacích miest.

Rezidencia Bottova
Zdroj: Facebook, EIA/Development 5

Rezidenciu bude zdobiť tiež priľahlá zeleň, ktorá by mala byť podľa všetkého verejne prístupná. O skutočne zaujímavý projekt sa postarali pražskí architekti z kancelárie City Work Architects a suma projektu by sa mala vyšplhať do výšky 25 miliónov eur. Stavebné práce by mali začať v apríli 2019 a plánovaná výstavba by mala potrvať do decembra 2020.

Rezidencia Bottova
Zdroj: Facebook, EIA/Development 5

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X