Mnohé deti boli po zbieraní Mikulášskych kameňov v Starom Meste sklamané, nič sa im neušlo

Mikulášsky kameň
Foto: Facebook/ Staré Mesto - srdce Bratislavy

Bratislavčania tvrdia, že sa zopakoval ten istý scenár z minulého roka.

Staré Mesto chcelo spríjemniť Mikuláša deťom aj napriek lockdownu. Po uliciach boli rozmiestnené Mikulášske kamene s nálepkou mestskej časti.

Veľa ohľaduplných sa nenašlo

Hľadanie kameňov odštartovalo v piatok 3. decembra a malo pokračovať cez víkend. O deň neskôr už však nezostali takmer žiadne kamene.

Staré Mesto aj ostatní pátrači očakávali, že ak niekto nájde jeden kameň, vezme si ho a zvyšné nechá ostatným deťom, aby mali taktiež radosť. Ohľaduplných pátračov však nebolo tak veľa.

Brala kamene ako po nebohom

Pani Petra konštatuje, že jej malej dcérke ostali len oči pre plač. Muž v Medickej záhrade nazbieral s deťmi do ruksaku viacero kameňov a na mieste už nič neostalo.

Podobná situácia sa odohrala podľa pani Svetlany minulý rok. Už minulý rok nenašla s deťmi žiadny kameň a hľadali na viacerých miestach. „Potom dieťaťu vysvetliť, že má smolu, je dosť ťažké,“ myslí si. Podobnú skúsenosť má tiež pani Halina. Videla staršiu ženu, ktorá brala kamene ako po nebohom a tento rok sa nemala chuť ani zúčastniť.

S deťmi sa na lov kameňov vybral aj pán Richard. Po 2 hodinách nič nenašli. Nápad ocenil, no budúci rok si zrejme nachystá so sebou vlastné kamene, nech sa jeho deti potešia.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom