Moderátorka Kmotríková má luxusnú vilu na kraji mesta, pri rekonštrukcii zažila ostrý spor

Kmotríková, vila
Foto: Gettyimages, Instagram/adrianakmotrikova - koláž BratislavaDen.sk

Majster osočil známu moderátorku, že jej chýba chrbtová kosť a ľudskosť.

Veľa celebrít si dopraje luxus v podobe exotických dovoleniek, drahých áut či značkového oblečenia. Taktiež obývajú honosné nehnuteľnosti.

Televízna hviezda Adriana Kmotríková býva už roky v luxusnej vile s bazénom v Záhorskej Bystrici. Svoje hniezdočko chcela zrekonštruovať a preto rýchlo zháňala majstra, ktorý by sa do prác pustil. Ako však už tušíte, nebola to zrovna prechádzka ružovou záhradou.

Nová terasa či nábytok

Vila učarovala 53-ročnej moderátorke už pred 20 rokmi. Kúpila ju od exministra zahraničných vecí Pavla Hemžíka. Vila bola v tej dobe zariadená, avšak napríklad kuchyňa bola v rustikálnom štýle, ktorý sa Kmotríkovej príliš nepáčil.

Do veľkých úprav sa rozhodla ísť až teraz a plánovala vymeniť nábytok v interiéri, vylepšiť terasu či novú dlažbu. Oslovila stavebnú firmu, ktorá jej dala prijateľnú cenovú ponuku. Rekonštrukcia sa však skončila sporom medzi Kmotríkovou a stavebnou firmou.

Kmotríková, vila
Foto: plus7dni.pluska.sk, Martin Domok

Spor pre podlahu

Majster vykričal moderátorke prostredníctvom sociálnej siete, že svoju prácu ukončil, avšak nezaplatila. Firma robila podľa majstra 48 štvorcových metrov dlažby plus izolácie. Z dôvodu, že podklad nebol dobrý, musela firma vysekať aplikovanú nivelačku, následne položili hydroizolačnú hmotu a následne sa začala montáž dlažby. Majster tvrdí, že boli dohodnutí iba na montáži dlažby. Za práce a izolačný materiál si vypýtal spolu 2070 eur.

Problémom boli práce, ktoré firma neurobila a podľa majstra ich Kmotríková nežiadala – sokel okolo okien a bazéna nebol v cene. Označil ju za človeka bez chrbtovej kosti a ľudskosti.

Stanovisko Kmotríkovej

Moderátorka spor priznala a povedala, že majstrovi pred začatím práce zaplatila 1250 eur a na druhý deň mu dala 611 eur, čiže spolu 1861 eur. Nedoplatila rozdiel 218,94 eur, pretože firma nechala podľa nej nedokončenú prácu, ktorá sa už tak ľahko dorobiť nedá.

Firma jej tvrdila, že neboli dohodnutí na sokloch, ktoré však Kmotríková chcela. Keďže firma zanechala terasu bez soklov, rekonštrukcia sa značne predraží, pretože iná firma bude musieť časť terasy rozbiť a bude potrebné kúpiť novú dlažbu.

Majster na svojej verzii stále trvá. Spor konzultoval aj s políciou, tá ho odporučila na občianskoprávne konanie. Poškodená sa cíti aj moderátorka a dodala, že túto firmu by nikomu neodporučila.

Mali ste aj vy problém so stavebnou firmou?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk