Modernizácia konečne zasiahla aj verejné školstvo

Archív Právnickej fakulty UK
Archív Právnickej fakulty UK

Počas letných prázdnin, keď budovy nášho ťažko skúšaného verejného školstva zväčša zívajú prázdnotou, je presne ten pravý čas na modernizáciu priestorov kancelárií učiteľov, ako aj učební, v ktorých prebieha vzdelávanie budúcej právnickej elity. Práve z tohto dôvodu v mesiacoch júl až august prebiehajú v priestoroch Právnickej fakulty Univerzity Komenského rekonštrukčné práce. Tie sa dotknú prevažne kabeláže sieťových rozvodov, a to nielen v starej, ale i v novej budove.

Samotná rekonštrukcia sa týka predovšetkým inštalácie nových kabelážnych rozvodov a sieťových zásuviek LAN. Tým by sa mala alma mater mnohých vrcholných predstaviteľov nášho štátu aspoň o kúsok priblížiť technickému štandardu, ktorý je vo svete samozrejmosťou.

Právnická fakulta UK týmto krokom dosiahne väčšiu interaktívnosť, stabilitu pripojenia, konferenčné hovory, skypovanie a veľa ďalších benefitov, ktoré spájajú nielen študentov, ale i medzinárodnú právnickú obec z akademického prostredia i praxe. V dobe, keď sa svet vďaka internetu stále viac zmenšuje, ako aj vzhľadom na medzinárodné a európske právo, je zdvihnutie latky na nadväzovanie kontaktov a vymieňanie informácií i skúseností prakticky nevyhnutnosťou.

Práce každým dňom napredujú a nám zostáva len dúfať, že aspoň takýmto malým krokom vpred stúpne aj neustále upadajúci záujem budúcich maturantov o právnické vzdelanie. Absencia kvalitných odborníkov je totiž v súčasnosti badateľná viac ako kedykoľvek predtým…

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk