Modranské vinobranie opäť zavíta do ulíc mesta, návštevníkov čaká skvelé víno či sprievodný program

vinobranie v Modre
Foto: Facebook/ Modranské vinobranie

Modra chystá trojdňové vinobranie. Program prepája moderné prvky s tradíciami a históriou.

September prináša nielen chladnejšie počasie a začiatok školského roka, ale aj sezónu hodov a vinobraní. Od piatka 9. septembra do nedele 11. septembra ožije Modra vinobraním.

Návštevníci ochutnajú mladé a staršie ročníky vína, burčiak z čerstvo vylisovanej šťavy, sladké mušty, výrobky z hrozna či domáce gastronomické špeciality. Nebudú chýbať stánky s výrobkami.

Program prepája moderné prvky s tradíciami a históriou. Súčasťou bude videomapping na budove Kultúrneho centra v Modre, historická prešovačka či alegorický sprievod a multižánrové koncerty.

„Srdcom vinobrania je už tradične Vinohradnícky dvor s pravou mestskou viechou, ukážkami historickej prešovačky, hudbou a tancom,“ uvádza mesto. Symbolom vinobrania je Posledná lajtra – alegorický sprievod.

Počas celého víkendu budú koncerty na troch miestach – na nádvorí historickej radnice, na priestranstve pred kultúrnym domom a v interiéri Nemeckého evanjelického kostola. Vinárov nájdete v centre mesta pod sochou Ľudovíta Štúra.

Na vinobraní budú aj florbalové ihrisko, slamený labyrint či detské divadlo. Pozrieť sa bude dať výstava historických traktorov a špeciálna interaktívna výstava Z Malokarpatskej pôdy umiestnená v Lipovej aleji.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk