Modrý salón SND pozýva na hru o Milovi Urbanovi Tichý bič

SND
SITA

Renomovaná súčasná slovenská spisovateľka a dramatička Jana Juráňová hľadá v hre Tichý bič odpoveď na otázku, akú zodpovednosť má spisovateľ za svoje slová.

Na novú hru Jany Juráňovej Tichý bič o osudoch spisovateľa Mila Urbana pozýva tento piatok Modrý salón Slovenského národného divadla (SND). Modrý salón je projektom komorného divadla, ale aj diskusií a tematických večerov Činohry SND. Premiéru titulu uvedie v rámci svojej dramaturgickej línie Tvoríme, v ktorej už národné divadlo uviedlo premiéry pôvodných textov hier Leni a Slovo Válkovo. V dramaturgii Dariny Abrahámovej a réžii Aleny Lelkovej uvidia diváci Božidaru Turzonovovú, Jána Galloviča a Branislava Deáka, informovalo o tom SND.

Dej hry je situovaný do začiatku 70. rokov 20. storočia, keď si Milo Urban viac ako sedemdesiatročný zdanlivo pokojne nažíval so svojou oddanou manželkou v nedobrovoľnom ústraní v Chorvátskom Grobe pri Bratislave. Navštívi ho mladý redaktor, ktorý ho obdivuje, ale chce vedieť o svojom idole aj čosi viac. Prečo sa o spisovateľa tak zaujíma a či sa mu podarí zistiť viac ako je bežné, to sa už dozvedia diváci inscenácie.

Po piatkovej premiére uvedie Modrý salón SND hru Jany Juráňovej Tichý bič najbližšie 13. a 29. januára. Viac o programe Modrého salóna možno nájsť na internetovej adrese http://www.snd.sk/?modry-salon.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk