Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
most, Malinovo, Zálesie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
8. júna 2015 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skBSK, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o., maps.google.sk

Most medzi Malinovom a Zálesím začnú v utorok rekonštruovať

Most, ktorý je v havarijnom stave a má porušenú statiku, začnú v utorok komplexne rekonštruovať. Práce by mali trvať 16 týždňov. Náklady na rekonštrukciu mosta presiahnu pol milióna eur.

„Most medzi Malinovom a Zálesím slúži od sedemdesiatych rokov a nakoľko ho často využívali aj vodiči nákladnej a kamiónovej dopravy, odrazilo sa to na jeho stave a, samozrejme, statike. Stavenisko je pripravené, zajtra začíname s rekonštrukciou mosta, ktorá je najmä pre bezpečnosť a zdravie ľudí už nevyhnutná. Práce by mali trvať približne 16 týždňov,“ uviedol predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo.

„Dôležité je obnoviť stavebno-technický stav mosta, zvýšime zaťažiteľnosť, komplexne vymeníme nosnú konštrukciu a zvršok mosta ako aj mostné závery. Na opravených oporách vytvoríme nové úložné prahy,“ priblížil riaditeľ správcovskej spoločnosti Regionálne cesty Bratislava, ktorá sa stará o krajské cesty, Milan Valašík.

Osadia sa aj nové ložiská, nosníky, nové budú aj izolácia, odvodňovače, vozovka v dĺžke približne 200 metrov a tiež chodníky a rímsy. Zároveň sa rozšíri komunikácia na 8 metrov medzi obrubníkmi, vytvorí sa jednostranný chodník na moste a zlepšia sa prietokové pomery pod mostom. Pribudne aj nové zábradlie mestského typu.

Obchádzková trasa je navrhnutá po ceste II/510 v smer Malinovo – Tomášov, následne po ceste III/5037 do obce Nová Dedinka. Obchádzková trasa ďalej pokračuje po ceste III/5722 do obce Bernolákovo a nakoniec po ceste III/06166 do obce Ivanka pri Dunaji, kde je obchádzková trasa ukončená so smerovaním na obec Zálesie.

Most bol pre svoj nevyhovujúci a zdraviu ohrozujúci stav od februára uzavretý na základe vydaného povolenia Okresným úradom pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Senci a Okresným riaditeľstvom PZ Oddelenia dopravného inšpektorátu. Uzavretiu mosta predchádzal diagnostický prieskum, podrobný statický výpočet a skúšky zaťažiteľnosti, z ktorých vyplynula potreba rekonštrukcie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X