Most na Antolskej čaká rozsiahla rekonštrukcia, pripravte sa na dopravné obmedzenia

Betliarska antolska rekonstrukcia most petrzalka maps.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Doprava cez križovatku v úseku Antolská – Betliarska bude riadená prenosnou svetelnou signalizáciou.

Od pondelka 17. júla začnú s rekonštrukciou mosta na Antolskej ulici v Petržalke. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, most vedúci ponad Chorvátske rameno k Nemocnici s. Cyrila a Metoda čaká počas najbližších dvoch mesiacov rozsiahla rekonštrukcia.

Doprava cez križovatku v úseku Antolská – Betliarska bude z dôvodu opráv riadená prenosnou svetelnou signalizáciou. Ukončenie prác je naplánované na 15. septembra. Rekonštrukciu realizuje hlavné mesto.

Pracovať sa bude v dvoch etapách, z ktorých každá by mala trvať približne 30 dní. „V dôsledku umožnenia prechodu úsekom sa opravy budú týkať vždy iba jednej polovice mosta, druhá bude prejazdná pre motorové vozidlá a jeden chodník bude vždy k dispozícii taktiež chodcom,“ vysvetľuje samospráva.

V rámci opráv odstránia konštrukčné vrstvy vozovky a chodníkov, vymenia izolácie a následne položia nový povrch na vozovku a chodníky. Tiež osadia nové dilatačné závery na moste a zrealizujú opravu obrubníkov spolu so sanáciou povrchov vonkajších ríms.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk