Most SNP bol zapísaný do registra nehnuteľných kultúrnych pamiatok

Most SNP
ilustračné: SITA

V minulom roku bol Most SNP vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku a v polovici februára bol zapísaný do Ústredného zoznamu pamiatkového fondu.

Pamiatkový úrad Slovenskej republiky vyhlásil v polovici mája minulého roka Most SNP (s areálom) za národnú kultúrnu pamiatku. V tomto roku sa vo februári zapísal do registra nehnuteľných kultúrnych pamiatok Ústredného zoznamu pamiatkového fondu. „Ku kultúrnym pamiatkam bol zaradený cestný most a socha na podstavci – ženská plastika od akademickej sochárky Ľudmily Cvengrošovej a plocha s kamennými lavičkami pri nej,“ informuje stránka Petržalky.

Most SNP je hodnotným architektonickým dielom 20. storočia, stelesňujúcim princípy moderny. Jeho využiteľnosť sa tak isto nedá popierať. Aj v súčasnosti je jednou z hlavných dopravných spojení ľavého a pravého brehu Dunaja. Ráz Mostu je takmer nedotknutý a v autentickej podobe, tak isto aj ležiaca ženská figúra z roku 1970 od Ľudmily Cvengrošovej, ktorá je súčasťou priľahlých plôch Mosta SNP na pravom brehu Dunaja.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk