Most v Ivanke pri Dunaji opravili za mesiac

BSK, most
BSK

Most medzi Ivankou pri Dunaji a Zálesím je už opäť plne prejazdný. Opraviť sa ho podarilo za jeden mesiac. Náklady dosiahli približne 26-tisíc eur.

Bratislavský kraj opravuje cesty a mosty, ktoré má vo svojej správe, priebežne počas celého roka. „Ak by sme chceli všetko zrekonštruovať a zmodernizovať naraz, potrebovali by sme na to niekoľko desiatok miliónov eur. Takéto prostriedky však v rozpočte nemáme a, bohužiaľ, nemôžeme na rekonštrukcie čerpať ani eurofondy tak, ako môžu iné kraje. Robíme to v rámci našich skromných možností a teší nás, že sa nám to darí veľmi rýchlo,“ poznamenal bratislavský župan Pavol Frešo.

Oprava mosta medzi Ivankou pri Dunaji a Zálesím trvala jeden mesiac, náklady dosiahli 26-tisíc eur. „Upravili sme svahy mostného objektu, podložie vozovky, vymenili sme kryt vozovky, nové sú mostné krídla aj rímsy a tiež sme osadili nové zvodidlá s odrazkami,“ priblížil Pavol Frešo.

BSK má v pôsobnosti 511,68 km ciest II. a III. triedy a 130 mostov. Krajské cesty spravuje spoločnosť Regionálne cesty Bratislava.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk