Mrazivé noci komplikujú život najmä ľuďom bez domova, oni aj mestskí policajti potrebujú vašu pomoc

Mestska policia pomoc zachrana zivota bez domova podchladenie.jpg

Príslušníci mestskej polície počas posledných dní riešili niekoľko vážnych prípadov podchladených ľudí.

Mestská polícia v Bratislave (MsP) denne zachraňuje podchladených ľudí, verejnosť žiada o spoluprácu.

Príslušníci MsP počas posledných dní riešili niekoľko vážnych prípadov podchladených ľudí,“ informuje vedúci oddelenia komunikácie MsP Peter Borko. Ako dodáva, viacero z nich našli v rámci vlastne hliadkovej činnosti alebo skúseností z terénu.

K mnohým nás privolali aj obyvatelia Bratislavy. Spoluprácou s mestským terénnym tímom sa snažíme prispieť k znižovaniu úmrtí zapríčinenými tuhou zimou,“ dodáva.

Vďaka obyvateľom

Mestskí policajti podľa Borka nemajú možnosť kontrolovať nepretržite všetky verejné priestory, preto oceňujú pomoc od ľudí v Bratislave.

V spolupráci so sociálnymi pracovníkmi magistrátu aktívne vyhľadávame ľudí, ktorí sa ocitnú v núdzi. Už od začiatku zimy im hlavné mesto prostredníctvom našich hliadok poskytuje materiálnu pomoc, napríklad v podobe karimatiek, spacích vakov, diek, rukavíc, šálov či čiapok,“ ozrejmil Borko.

Hliadky MsP zároveň ľudí na ulici informujú o možnosti využitia krízových ubytovacích zariadení. „Jedným z nich je aj zimný krízový nocľah na Hradskej 2/B, ktorý hlavné mesto otvorilo 15. januára. Môžu ho navštíviť ľudia, ktorí z rozličných dôvodov nevyužívajú iné ubytovacie možnosti,“ doplnil.

Všímavosť pomôže

Mestská polícia zároveň žiada obyvateľov Bratislavy, aby boli všímaví k svojmu okoliu.

Ak uvidíte človeka so zdravotnými problémami, v núdzi alebo napríklad zmäteného, privolajte MsP prostredníctvom linky 159 alebo rýchlu zdravotnú pomoc na čísle 155,“ uzavrel Borko.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk