Muž mal doživotný zákaz šoférovať, pri úteku sa pokúsil autom zraziť jedného z policajtov

Policia muz alkohol zakaz soferovat.jpg
Zdroj: foto ilustračné: KR PZ Bratislava

Policajti zistili, že muž, ktorého zastavili pre vysokú rýchlosť má doživotný zákaz šoférovať.

Policajná hliadka si prirýchleho vodiča v aute značky Toyota Corolla (EČV SE) všimla v sobotu 27. júla krátko pred 21.30 hod. na Saratovskej ulici v Bratislave. Pre jeho rýchlu jazdu ho hliadka chcela zastaviť a podrobiť kontrole. Vodič napriek svetelným signálom a znameniam policajta pokračoval v jazde, pričom naňho nasmeroval auto. Podľa slov polície musel príslušník uskočiť z jeho jazdnej dráhy aby sa vyhol zrážke.

Vodič bol len o niekoľko metrov ďalej následne zastavený ďalšou hliadkou PZ. Policajti lustráciou v evidenciách zistili, že vodič nie je držiteľom vodičského oprávnenia a takisto má uložený doživotný zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. Okrem toho mu vykonanou dychovou skúškou bola nameraná hodnota 0,93mg/l alkoholu v dychu, opakovaná dychová skúška prítomnosť alkoholu v dychu potvrdila.

Muž bol preto zatknutý a prevezený na príslušné policajné oddelenie k vykonaniu ďalších potrebných úkonov. „Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie následne vyšetrovateľ vzniesol 34-ročnému Michalovi K. z Bratislavy obvinenie zo zločinu útoku na verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia,“ informovala polícia prostredníctvom sociálnej siete. Muž si za svoje konanie môže odsedieť 3 až 8 rokov za mrežami.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk