Muž naviedol mladistvú na potrat, hrozí mu päť rokov

ILAVA: Ústav na výkon väzby
ILAVA: Ústav na výkon väzby Ústav na výkon trestu odňatia slobody a Ústav na výkon väzby Ilava. Ilavský ústav patrí k najstarším na Slovensku. V roku 1855 štát (Rakúsko-Uhorsko) tieto priestory odkúpil a Ilava sa od roku 1856 stala celokrajinskou trestnicou pre nepolepšiteľných väzňov s dlhodobými trestami. Pôvodný kláštor a jeho nemocnica sa nenáročnými úpravami prispôsobili na cely odsúdených. V roku 1874 kapacita ústavu bola rozšírená o novú štvorposchodovú budovu so 189 celami určenými na samoväzbu. V tom čase bolo možné v ústave umiestniť až tisíc väzňov.V súčasnosti ústav zabezpečuje výkon väzby a najmä výkon trestu odňatia slobody odsúdených mužov zaradených do stredného a maximálneho stupňa stráženia, ako aj tých, ktorým boli uložené doživotné tresty. Celková kapacita ústavu je 672 osôb. Ústav disponuje dvoj - až päťlôžkovými celami, pričom najväčšie sú až 30-lôžkové. Pre výkon väzby a výkon doživotných trestov sú vyčlenené samostatné oddelenia a osobitné cely. Ilava, 14. december 2012. Foto: SITA/Diana Černáková

Policajti objasnili prípad nedovoleného prerušenia tehotenstva, v súvislosti s ktorým vzniesol vyšetrovateľ obvinenie 20-ročnému mladíkovi z Bratislavy.

Po tom, ako sa muž v októbri minulého roka dozvedel o tehotenstve 16-ročnej mladistvej, využil jej tieseň a neskúsenosť a naviedol ju, aby si sama vyvolala umelé prerušenie tehotenstva. Obvinený kúpil na internetovej stránke lieky na vyvolanie potratu, ktoré následne v polovici februára tohto roku priniesol dievčine. Tá lieky užila, pričom nevedela o zdravotných rizikách, ktoré vyvolajú. Informoval o tom bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Po užití liekov došlo k zdraviu ohrozujúcemu umelému prerušeniu tehotenstva, pričom poškodenú pre pretrvávajúce zdravotné problémy hospitalizovali v jednej z bratislavských nemocníc. Na základe rozhodnutia Okresného súdu v Bratislave je obvinený muž v súčasnosti stíhaný väzobne. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk