Muž nožom zaútočil na skupinku mladých ľudí na zastávke, hrozí mu trojročný trest

Zochova konflikt bitka policia maps.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Obvineniu z trestného činu výtržníctva čelí 43-ročný René F. z Bratislavy.

Obvineniu z trestného činu výtržníctva čelí 43-ročný Bratislavčan René F., ktorý nožom zaútočil na skupinku mladých ľudí na zastávke mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Bratislave.

Ako uviedla bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, incident sa odohral začiatkom tohto týždňa na zastávke MHD Zochova a predchádzal mu verbálny konflikt medzi obvineným a skupinkou.

Ten následne prerástol do fyzického konfliktu, počas ktorého muž zaútočil na mladých ľudí ozbrojený krátkym nožom s drevenou rukoväťou,“ uviedla Šimková. Pri fyzickom útoku utrpela jedna žena zranenia spôsobené úderom do tváre a kopnutím do nohy. Ďalšiemu fyzickému konfliktu zabránil jeden z účastníkov a ozbrojený muž z miesta utiekol.

Vodič vozidla MHD, ktorý prichádzal na zastávku, incident nahlásil hliadke Policajného zboru. Policajti v krátkom čase útočníka vypátrali a zadržali. Muža eskortovali na policajné oddelenie a umiestnili do cely predbežného zaistenia. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému Renému trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk