Muž podgurážený alkoholom si poriadne zavaril, opletačky s políciou nastali po tom, čo vyviedol na Českej ulici

MESTKÁ POLÍCIA: Odovzdávanie nových vozidiel
ilustračné: SITA

Mestskí policajti v Bratislave mali aj počas uplynulého týždňa plné ruky práce, riešili viacero prípadov, pričom niektoré z hlásení boli podľa slov polície aj neopodstatnené. Ako uvádza Mestská polícia Bratislava na svojej webovej stránke, najviac priestupkov sa odohralo na Františkánskom námestí. 

K prípadom, ktoré príslušníci mestskej polície riešili počas uplynulého týždňa, patrila aj konzumácia alkoholu na verejnom priestranstve, nepovolené pálenie odpadu či nepovolená rozkopávka, porušenie zákazu vjazdu s bicyklom, poškodenie dopravného značenia a ďalšie. K prípadom, kde mestská polícia musela zavolať na pomoc kolegov z Policajného zboru SR, patril tento.

Ako uvádza Mestská polícia Bratislava na svojej webovej stránke, pred nepríjemnú situáciu boli postavení policajti z Expozitúry Bratislava III. Tí boli počas minulého piatka vyslaní vo večerných hodinách na Českú ulicu.

Dôvodom vyslania hliadky bol oznam, ktorý prijala polícia, a týkal sa podgurážených mužov. Ako informuje polícia, prijatý bol oznam, že na Českej ulici sa nachádzajú dve osoby, ktoré sa podľa slov oznamovateľa správali neprístojne. Tieto dve osoby sa mali váľať po zemi a vykrikovať.

„Hliadka po príchode na miesto potvrdila pravdivosť oznamu. Jedna zo zúčastnených osôb ležala na zemi a nekomunikovala, druhá stále vedľa nej. Mestskí policajti preto ihneď vyrozumeli pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci, avšak hneď po tom sa osoba ležiaca na zemi postavila a začala sa správať voči členom hliadky vulgárne a agresívne,“ uvádza mestská polícia na svojom webe.

Podľa slov polície javili obe osoby známky nadmernej konzumácie alkoholu. „Jeden z dvojice mužov vzápätí pristúpil k služobnému motorovému vozidlu a prudko otvoril pravé predné dvere, čím ich poškodil, následne začal do auta kopať. Policajti tohto muža vyzvali, aby upustil od protiprávneho konania avšak túto výzvu neuposlúchol a ďalej úmyselne poškodzoval majetok,“ informuje polícia.

Z tohto dôvodu boli voči mužovi použité donucovacie prostriedky, ako hmaty, chvaty a následne mu boli založené aj služobné putá. Nakoľko sa muž dopustil páchania protiprávneho konania, respektíve poškodzovania cudzej veci, na miesto činu boli privolaní príslušníci Policajného zboru SR.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk