Muž s nákladiakom unikal pred políciou, ukrýval migrantov

Policia nahanacka.jpg
Reprofoto: www.facebook.com

Na nákladné vozidlo, ktoré prenasledovali z územia Maďarska, upozornili maďarskí policajti.

Unikajúce nákladné vozidlo v Bratislave ukrývalo 28 migrantov. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, hliadku bratislavských policajtov vo štvrtok 30. septembra krátko pred 11.00 upozornili maďarskí kolegovia na nákladné vozidlo Volkswagen, ktoré prenasledovali z územia Maďarska.

Vodič tohto vozidla odmietol zastaviť a na území Slovenska rovnako ignoroval výzvy policajtov na zastavenie,“ uviedol hovorca.

Viaceré hliadky Policajného zboru (PZ) sa snažili zastaviť vozidlo, ktorého vodič riskantnou jazdou po diaľnici D2 pokračoval v smere do Českej republiky. Z diaľnice zišiel v smere do mestskej časti Lamač a pokračoval cez Záhorskú Bystricu.

Policajti opakovane vyzývali vodiča na zastavenie, tieto výzvy ignoroval a v nebezpečnej jazde pokračoval ďalej,“ skonštatoval Szeiff s tým, že policajti mimo zastavaného územia v smere na automobilový závod Volkswagen použili služobnú zbraň a vystrelili niekoľko varovných výstrelov.

Vodič následne zastavil a dal sa na útek do poľa, kde ho hliadky PZ zadržali. V nákladnom priestore vozidla našli 28 migrantov. „Vodič bol eskortovaný na príslušné policajné oddelenie. Počas prenasledovania vozidla a následného zadržania vodiča k zraneniu osôb nedošlo,“ uzavrel hovorca.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk