Muž sa plánoval zabiť: Policajti mu pomohli vo vlaku, v ktorom cestoval so svojimi deťmi

Bratislava zeleznicna stanica policia.jpg

„V súvislosti s prípadom by sme chceli vyzdvihnúť pohotovú reakciu občana, ktorý nám tento poznatok oznámil, a tým napomohol zabrániť tomu najhoršiemu,“ uviedla polícia v tlačovej správe.

Železniční policajti zachránili muža, ktorý si chcel siahnuť na život. Vo vlaku z Hlavnej železničnej stanice v Bratislave do Senca cestoval spolu so svojimi dvoma maloletými deťmi. Zámer spáchať samovraždu mal vyjadriť na sociálnej sieti.

Na linke 158 informoval políciu o mužovom zámere iný občan. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Policajti sa po prijatí oznámenia v popoludňajších hodinách presunuli na nástupište a následne do vlaku, v ktorom sa muž s deťmi nachádzal. Nadviazali s ním komunikáciu a vzhľadom na jeho stav bola privolaná aj rýchla zdravotná pomoc. Tá muža previezla do jedenej z bratislavských nemocníc. Deti si na stanici prevzala ich matka.

V súvislosti s uvedeným prípadom by sme chceli vyzdvihnúť pohotovú reakciu občana, ktorý nám tento poznatok oznámil na bezplatnom čísle polície 158, a tým napomohol zabrániť pravdepodobne tomu najhoršiemu,“ uviedla polícia v tlačovej správe.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk