Muž sa vybral na dlhú túru po Devín, mal so sebou aj psa. Zviera vytrápil a bolo na pokraji síl

vyčerpaný pes, túra
Foto: tvnoviny.sk - koláž Bratislavadeň

Utrápené a vyčerpané zviera našli ochranári v Svidníku. Jeho majiteľ vzal pred rokmi na túru taktiež psa.

Bratislavská redaktorka Kristína Kővešová si posvietila v aktuálnej kauze na muža, ktorý sa rozhodol absolvovať Cestu hrdinov SNP. Ide o cestu, ktorá vedie celým Slovenskom a končí na Devíne. Turisti ju prejdú v priemere za 25 dní, pričom majú v nohách 770 kilometrov.

Pes v katastrofálnom stave

Muž mal so sebou aj zvieracieho spoločníka, s ktorým plánoval cestu zdolať. Svojho psíka však podcenil. Zviera bolo vyčerpané a zranené, pričom si ho v Svidníku všimli ochranári. Snažili sa muža presvedčiť, aby nepokračoval v túre so psom, nedal si však povedať.

Reportáž z webu tvnoviny.sk ukazuje, že pes leží nehybne na zemi a nevládze sa ani postaviť. Bol priviazaný a ochranárka tvrdila, že je v katastrofálnom stave. Pri mužovi sa pristavili aj policajti, no mal granule či vodu pre psa a pustili ho.

V Bardejove k mužovi privolali políciu, Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu SR (RVPS) a veterinárku. RVPS Bardejov dala psa na veterinárnu kliniku, kde strávil niekoľko dní.

Vyčerpaný pes, túra
Sučka skončila na veterinárnej klinike. Foto: tvnoviny.sk

Muž dostal psa späť

Inšpektorka z Bardejova vrátila psa majiteľovi. Zo Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR uviedli, že sa má muž hlásiť pravidelne u veterinára. Veterinárna klinika uviedla, že o trestný čin týrania nešlo, prestala konať i polícia.

Kővešová vypátrala, že muž je bývalý väzenský psychológ a pred 3 rokmi vzal na vysokohorskú turistiku iného psa. Vybrala sa pred jeho dom, aby zistila, ako sa o zviera stará. Pes bol zatvorený a muž sa odmietal vyjadriť.

Redaktorka sa od susedov dozvedela, že na psa je muž prísny. Povedali dokonca aj to, že keď mala táto sučka šteniatka a muž chcel ísť na túru, jednoducho ich utopil. Pred niekoľkými dňami neznámy páchateľ ukradol mužovi psa z dvora.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk