Muž sa zabával tým, že nahlasoval neexistujúce bomby v Bratislave. Polícia ho dolapila a teraz mu hrozí až 5-ročný trest za mrežami

Autobus bomba mhd mestska hromadna doprava pachatel policia bratislava.jpg

Bratislavským policajtom sa podarilo, na základe vyšetrovania, stotožniť páchateľa prečinov šírenia poplašnej správy. 38-ročný muž z Bratislavy už čelí dvom obvineniam.

Na základe vyšetrovania sa podarilo bratislavským policajtom vypátrať muža, ktorý mal nahlasovať nepravdivé informácie o umiestnených bombách v meste. Vyšetrovateľ už obvinil 38-ročného Eduarda S. z Bratislavy z dvoch takýchto činov.

Najprv mal muž šíriť poplašnú správu medzi cestujúcimi v autobuse MHD medzi zastávkou Patrónka a zastávkou ŽST Lamač, že v autobuse je bomba. Za tento čin môže byť odsúdený na 2 roky vo väzení. Vyšetrovatelia ďalej zistili, že muž má na svedomí aj šírenia poplašnej správy cez telefón. Na linku polície 158 mal oznámiť, že v herni jedného z obchodných centier v mestskej časti Lamač za hodinu vybuchne bomba. Podľa slov polície mužovi v prípade preukázania viny mu za tento telefonát hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

Polícia ďalej informuje, že v oboch prípadoch došlo k evakuácii a následnej bezpečnostnej pyrotechnickej prehliadke s negatívnym výsledkom. Obvinený je v súčasnosti stíhaný väzobne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk