Muž strieľajúci na Obchodnej mal pri sebe aj drogy. Hrozí mu 10-ročný pobyt za mrežami

Policia strelba obchodna drogy.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

Tomáša Š. z Bratislavy obvinili z trestného činu výtržníctva a z drogovej trestnej činnosti.

Až 10-ročný pobyt za mrežami hrozí 30-ročnému Tomášovi Š. z Bratislavy, ktorý v sobotu ráno strieľal na Obchodnej ulici v hlavnom meste.

Ako uviedol bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, vyšetrovateľ Policajného zboru (PZ) obvinil Tomáša z trestného činu výtržníctva spáchaného závažnejším spôsobom konania, ako aj zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Vystrelil po inom mužovi

Obvinený v sobotu 6. novembra v ranných hodinách po predchádzajúcej hádke s iným mužom vytiahol plynovú strelnú zbraň a dvakrát po mužovi vystrelil.

Hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky (PMJ) spolu s hliadkami Mestskej polície Bratislava vypátrali podozrivého muža ukrytého pod autom v jednej z uličiek Obchodnej ulice.

Muž pred hliadkou zahodil kapsičku, v ktorej sa nachádzalo vrecúško s neznámou kryštalickou látkou,“ uviedol policajný hovorca.

Stovky dávok pervitínu

Podľa výsledkov skúmania Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ, množstvo zaistenej kryštalickej látky zodpovedá 558 dávkam metamfetamínu.

Obvinený muž je v súčasnosti umiestnený v cele policajného zaistenia, vyšetrovateľ spracoval podnet k návrhu na vzatie obvineného do väzby,“ uzavrel Szeiff.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk