Muž získal novým podvodníckym trikom značnú hotovosť, polícia ho dolapila a teraz mu hrozí niekoľkoročný pobyt za mrežami

seniori-podvodnici-policia-radi-obet-telefonat-gettyimages.jpg
Ilustračná foto: gettyimages

Polícia vypátrala muža, ktorý podvodom získal od ženy peniaze. Za jeho konanie mu hrozí pobyt vo väzení až na osem rokov.

Nový podvodnícky trik zaznamenali policajti druhého bratislavského okresu už v dvoch prípadoch. Trik bol založený na výmene starých platobných kariet za nové. Polícií sa podarilo v súvislosti s týmito prípadmi páchateľa stotožniť a po vykonaní potrebných úkonov aj zadržať. 31-ročný Andrej F. z Bratislavy už aj obvinili zo zločinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty v súbehu s prečinom krádeže.

Obvinený Andrej mal v jednom prípade dňa 5. apríla telefonicky kontaktovať poškodenú Bratislavčanku a uviesť jej, že je kuriér a prinesie jej novú platobnú kartu, ktorú jej zasiela jedna z bánk. Žena mu po príchode odovzdala platobnú kartu, ktorú mal muž vložiť do elektronického zariadenia, do ktorého následne poškodená zadala svoj PIN kód. Obvinený si následne kartu ponechal a odovzdal jej novú a z miesta odišiel. Po získaní karty z nej urobil viacero výberov v celkovej výške približne 515 eur.

Podľa slov policajného hovorcu Michala Szeiffa mal obvinený muž na ďalší deň rovnakým spôsobom kontaktovať ďalšiu ženu. Tá však na dohodnuté miesto prišla aj so svojou dcérou, ktorej sa správanie muža zdalo podozrivé, a preto zavolala na linku 158. Muž hneď potom nastúpil do motorového vozidla a chcel z miesta ujsť, pričom narazil do zaparkovaného auta značky Renault.

Obvinený muž v súčasnosti čaká na rozhodnutie súdu. V prípade preukázania viny je možné za takéto konanie uložiť v súlade so zákonom trest odňatia slobody na 2 až 8 rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk