Muža chceli policajti zastaviť za pás, ten však začal pred nimi unikať a začala sa policajná naháňačka

Policia muz unik nahanacka.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Policajti chceli zastaviť muža, pretože nemal bezpečnostný pás, to čo nasledovalo by nečakali.

Bratislavskí PMJ-čkari v skorých ranných hodinách spozorovali vodiča bez bezpečnostného pásu v aute značky Renault Clio, preto sa ho rozhodli zastaviť a podrobiť kontrole. Muž však namiesto zastavenia vypol svetlá a začal unikať. Policajti ho preto podľa slov policajnej hovorkyne Lucie Mihalíkovej za použitia výstražného zvukového a svetelného znamenia začali prenasledovať.

Vodič aj napriek výzvam policajtov nezastavil a v nebezpečnej jazde pokračoval. Pred policajtmi unikal cez Bieloruskú, Podunajskú, Komárovskú, Baltskú a Vrakunskú ulicu. Vodič podľa informácii policajnej hovorkyne počas jazdy opakovane porušoval dopravné predpisy, s vozidlom jazdil v protismere, po chodníkoch, dokonca aj po trávnatých plochách. „Na Bieloruskej ulici nakoniec s vozidlom zastavil a so spolujazdcom z vozidla vystúpil sa dal na útek. Policajti však za použitia donucovacích prostriedkov osoby po pár metroch zadržali,“ informuje policajná hovorkyňa.

Policajti skontrolovali mužom doklady a vodiča podrobili dychovej skúške, ktorej výsledok bol negatívny. 37-ročný Bratislavčan však toxikologický test na zistenie prítomnosti omamných látok v jeho organizme odmietol. „Po poučení vodiča o následkoch odmietnutia toxikologického vyšetrenia policajti vodiča následne obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na príslušné policajné oddelenie, kde bol na základe zabezpečenej dôkaznej situácie obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ dodáva hovorkyňa.

V rámci vizuálnej kontroly auta spozorovala policajná hliadka aj rôzne náradie a bicykel, preto sa ďalšou trestnou činnosťou už zaoberá príslušné policajné oddelenie. 37-ročný Peter z Bratislavy bol umiestnený do cely policajného zaistenia a bude riešený v takzvanom super rýchlom konaní.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Policajna nahanacka vodic a spolujazdec.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk