Múzeum colníctva rozšírilo otváracie hodiny, pozýva na návštevu aj počas víkendov

COLNÍCI: Otvorenie múzea
Budova Múzea colníctva a finančnej správy v Devínskej Novej Vsi. Foto: SITA

Zaujímavosti zo sveta peňazí možno v Múzeu colníctva a finančnej správy počas leta spoznávať aj cez víkend. Finančná správa totiž počas letných mesiacov rozšírila otváracie hodiny múzea.

Múzeum, ktoré sídli v Devínskej Novej Vsi na Istrijskej ulici 49, je otvorené počas celého leta aj cez víkend. Informovala o tom hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Ivana Skokanová. Múzeum finančnej správy je štandardne otvorené každý utorok a štvrtok od 9. do 17. hodiny. Počas celého leta je ale navyše k dispozícii aj cez víkend, vždy v sobotu a v nedeľu od 10. do 18. hodiny.

Skokanová v tlačovej správe pripomenula, že už pri otvorení múzea finančná správa avizovala, že v lete bude múzeum otvorené dlhšie. Zámerom je rozšíriť pre nadšencov histórie možnosti, ako môžu stráviť svoj voľný čas, a tiež prilákať do múzea turistov, ktorí využívajú okolité cyklotrasy a neďaleký cyklomost do Rakúska. Návštevníci múzea si pozrú ukážku colnej pracovne z 30. rokov 20. storočia. Spoznajú aj to, ako sa v minulosti na našom území vyberalo mýto, clo a dane, a ako sa ich výber vyvíjal až po súčasnosť. Expozíciu múzea spestrujú uniformy a pracovné nástroje colníkov. K zaujímavým exponátom patria i predmety zadržané colníkmi v súčasnosti, ako rôzny pašovaný tovar či falzifikáty známych značiek a ďalšie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk