Muzikál Čas ruží nesmrteľnými hitmi Karla Gotta rozozvučal Zimný štadión Ondreja Nepelu

Muzikal
BaDen/mm

Bratislava zažila veľkolepú premiéru najočakávanejšieho muzikálového titulu, ktorý nadchol bratislavské publikum.

Piatkový večer na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu patril nesmrteľným hitom Karla Gotta, ktoré sa však predstavili v trochu netradičnej muzikálovej podobe. Český muzikál Čas ruží naplnil všetky očakávania a bratislavskému publiku priniesol nevšedný hudobný zážitok aj vďaka strhujúcim výkonom hlavných protagonistov. Diváci si mohli vypočuť piesne ako Když jsem já byl tenkrát kluk, Přijela pouť, Jen se hádej, Svět má ty chvíle rád, Korunou si hodím, Je jaká je, Když muž se ženou snídá a mnoho ďalších.

Slovenská verzia, ktorá sa okrem Bratislavy predstavila aj v domovskom Divadle Karlín, mala doslova obrie rozmery – až 26 x 18 m, vrátane divadelných toční, živého orchestra, veľkoplošných projekcií takmer 200 m2 a tiež základných rekvizít známych z pražského predstavenia. Súčasťou scény bola aj cirkusantská maringotka, či dokonca klasický hodový detský kolotoč.

Muzikál, ktorý je poctou Karlovi Gottovi, pripravil scénaristicky a režijne Sagvan Tofi. Okrem neho sa v hlavných úlohách predstavili Jan Kopečný, Markéta Prochazková, Ivana Jirešová, Jiří Dopita. Rozpráva príbeh veľkej životnej lásky, ktorý dojal i pobavil vypredaný Zimný štadión Ondreja Nepelu. Publikum sa na záver protagonistom poďakovalo dlhým standing ovation.

Samotný maestro sa v úvode divákom prihovoril krátkym videom, v ktorom pozdravil milovanú Bratislavu a zaželal krásny hudobný zážitok pri počúvaní jeho piesní. Čo sa aj splnilo. Na tento veľkolepý muzikálový večer Bratislava len tak ľahko nezabudne.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom