Mužská liga sa hotuje na pútavé semifinále

basketbal, kôš,
Hráč Interu Justin Jaymes Graham (vľavo) počas prvého zápasu play-off finále Slovak Sport.TV Basket extraligy mužov medzi BK Inter Bratislava a BC Prievidza. Bratislava, 2. máj 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Jedno z najatraktívnejších semifinále čaká na najvyššiu mužskú basketbalovú súťaž v jej vyše dvadsaťročnej histórii. Tohtoročné súboje v najlepšej štvorke prinesú minimálne ďalšie štyri diely tradičného hornonitrianskeho zápolenia medzi Prievidzou a Handlovou, „pavúk“ spojil aj ďalšiu mimoriadne atraktívnu dvojicu Komárno – Inter Bratislava.

V semifinále Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) sa hrá na štyri víťazné stretnutia (termíny sú 28. marca, 1. apríla, 4. apríla, 8. apríla, prípadne aj 11. apríla, 15. apríla, 18. apríla), kluby si po každom zápase vymenia výhodu domáceho prostredia.

Vlani strieborní Prievidžania ako víťazi základnej časti 2014/2015 sú až do konca vyraďovacej nasadenou jednotkou, Handlovčania v play-off potvrdili 4. miesto z tabuľky a očakáva sa, že favoritovi poriadne znepríjemnia cestu do finále.

„Pre ľudí to znamená určite veľa, je to veľké derby a k tomu semifinále. Samozrejme, chceme vyhrať, byť úspešní. Prvý zápas bude veľmi ťažký, nastúpime po dlhšej pauze. Bude to nervózne, musíme však zvládnuť vstup do série,“ povedal na internetovej stránke BC Prievidza chorvátsky kapitán mužstva Dražen Klarič.

Rozohrávač Ondrej Haviar z Handlovej predznamenal, že o drámu nebude vo vybičovanej sérii núdza. „Pre mňa ako Handlovčana je to ako sen. Veľmi sa na tieto zápasy teším. Očakávam, že bude fantastická atmosféra,“ pripomenul na oficiálnom webe SBL Ondrej Haviar

Komárno a bratislavský Inter sú vo vyraďovacej časti „starí známi“, v uplynulej sezóne sa takisto stretli v semifinále a ročník predtým vo finále. V oboch prípadoch vyšiel zo série víťazne Inter, ktorý teraz bojuje o majstrovský hetrik.

„Oba tímy v posledných rokoch predvádzajú kvalitný basketbal a dostávajú sa vždy ďaleko, takže na seba zákonite narazia v semifinále alebo finále. Dúfam, že teraz sa to podarí a my Inter zdoláme,“ uviedol v denníku Šport slovenský líder komárňanského mužstva Marek Kozlík. „Ponaučením pre nás môže byť, že vo finále pred dvoma rokmi sme v šiestom zápase viedli už o vyše 20 bodov a napokon sme prehrali. Preto musíme hrať 40 minút naplno,“ dodal.

Komárnu sa do hry po dvojmesačnej zdravotnej pauze vracia najužitočnejší hráč základnej časti súťaže, americký rozohrávač T. J. Bannister. „Bude to boj,“ predznamenáva tréner Interu Oleg Meleščenko.

Program prvých zápasov semifinále play-off Slovenskej basketbalovej ligy mužov 2014/2015 (hrá sa na štyri víťazstvá):

sobota 28. marca

BC Prievidza (1. miesto po základnej časti) – MBK Handlová (4.) o 18.00 hod.

MBK Rieker Com Therm Komárno (2.) – BK Inter Incheba Bratislava (3.) o 18.00 hod.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk