Myslím, teda podnikám. Mesto spúšťa projekt na podporu podnikania

podnikateľ
ilustračné: pixabay.com

Projekt na podporu podnikania s názvom Myslím, teda podnikám zahŕňa vzdelávanie, mentoring či enviromentálne poradenstvo. Služby projektu bude mesto podnikateľom poskytovať od októbra do decembra.

Bratislavská samospráva považuje podporu podnikania a inovácií za jednu z kľúčových oblastí. „Podpora mladých podnikateľov je základom úspechu inovatívneho a moderného mesta,“ vyjadril sa primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

O vzdelávanie podnikateľov sa postará Smart Point Bratislava, enviromentálne poradenstvo bude mať na starosti EKO+ Bratislava a v balíku služieb bude aj experimentálny priestor FabLab.

Mladí a začínajúci podnikatelia môžu využiť poradenstvo vo vybraných oblastiach – kreatívny priemysel a high-tech technológie s priamym dopadom na tvorbu produktu a služby. V ponuke bude aj mentoring či finančné fórum pre malých a stredných podnikateľov.

Súčasťou projektu budú tiež workshopy a individuálne konzultácie, týkajúce sa enviromentálneho zaťaženia a možných úspor.

V balíku služieb bude aj experimentálny priestor, ktorý predstavuje otvorenú platformu tvorby a prototypovania predmetov na rôznych zariadeniach, ako sú napríklad 3D tlačiarne. Určený je pre dizajnérov, študentov, umelcov a podnikateľov, ktorí chcú rýchlejšie prejsť z konceptu na tvorbu prototypov.

Viac informácií nájdete na webovej stránke investbratislava.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk