Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Petrzalka ihrisko revitalizacia obe zrekonstruovane titulka.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: petrzalka.sk
5. februára 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Na Andrusovovej a Černyševského sú už vynovené ihriská, pretože Petržalka chce, aby deti športovali

Renovácia nielen detských ihrísk, ale aj tých pre mládež je jednou z hlavných priorít mestskej časti Petržalka.

Mestská časť chce, aby deti šport priťahoval viac a viac, a preto ich chcú motivovať vytváraním nových priestorov, vhodných na športovanie. V minulom roku sa podarilo Petržalke zrealizovať hneď niekoľko projektov na obnovu ihrísk pre staršiu mládež vo vnútroblokoch obytných domov a pri základných školách.

Jedným z nich bolo jestvujúce basketbalové ihrisko, ktoré sa nachádza medzi bytovými domami na Andrusovovej. V rámci rekonštrukcie bol odstránený starý asfaltový povrch na existujúcom ihrisku a následne vyrovnaný betónový podklad, na ktorý bol položený nový asfalt. Bránky, ktoré boli navrhnuté v pôvodnom zámere, mestská časť neosadila. Aj napriek tomu veríme, že ihrisko prispeje k zlepšeniu kvality života obyvateľov všetkých okolitých bytových domov.

Andrusovova ihrisko petrzalka.jpg
Zdroj foto: www.petrzalka.sk

Počas minulého roka rekonštruovala Petržalka aj multifunkčné ihrisko pri ZŠ Černyševského. V rámci revitalizácie bolo obnovené oplotenie ihriska, odstránil sa zničený asfaltový povrch ihriska a nahradil sa novým asfaltovým povrchom. Na ihrisku boli urobené úpravy čiar na umožnenie hrania basketbalu, volejbalu, softbalu a hádzanej.

V tomto roku čaká oddelenie projektového riadenia Petržalky ukončenie výstavby ihriska pre deti a dospelých s viacnásobným postihnutím na Blagoevovej ulici. Výstavba bude realizovaná pri súčasnom stredisku pre zdravotne hendikepované deti.

Petrzalka ihrisko revitalizacia.jpg
Zdroj foto: www.petrzalka.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X