Na Andrusovovej a Černyševského sú už vynovené ihriská, pretože Petržalka chce, aby deti športovali

Petrzalka ihrisko revitalizacia obe zrekonstruovane titulka.jpg
Zdroj: petrzalka.sk

Renovácia nielen detských ihrísk, ale aj tých pre mládež je jednou z hlavných priorít mestskej časti Petržalka.

Mestská časť chce, aby deti šport priťahoval viac a viac, a preto ich chcú motivovať vytváraním nových priestorov, vhodných na športovanie. V minulom roku sa podarilo Petržalke zrealizovať hneď niekoľko projektov na obnovu ihrísk pre staršiu mládež vo vnútroblokoch obytných domov a pri základných školách.

Jedným z nich bolo jestvujúce basketbalové ihrisko, ktoré sa nachádza medzi bytovými domami na Andrusovovej. V rámci rekonštrukcie bol odstránený starý asfaltový povrch na existujúcom ihrisku a následne vyrovnaný betónový podklad, na ktorý bol položený nový asfalt. Bránky, ktoré boli navrhnuté v pôvodnom zámere, mestská časť neosadila. Aj napriek tomu veríme, že ihrisko prispeje k zlepšeniu kvality života obyvateľov všetkých okolitých bytových domov.

Andrusovova ihrisko petrzalka.jpg
Zdroj foto: https://www.petrzalka.sk/wp-content/uploads/2019/02/Andrusovova.jpg

Počas minulého roka rekonštruovala Petržalka aj multifunkčné ihrisko pri ZŠ Černyševského. V rámci revitalizácie bolo obnovené oplotenie ihriska, odstránil sa zničený asfaltový povrch ihriska a nahradil sa novým asfaltovým povrchom. Na ihrisku boli urobené úpravy čiar na umožnenie hrania basketbalu, volejbalu, softbalu a hádzanej.

V tomto roku čaká oddelenie projektového riadenia Petržalky ukončenie výstavby ihriska pre deti a dospelých s viacnásobným postihnutím na Blagoevovej ulici. Výstavba bude realizovaná pri súčasnom stredisku pre zdravotne hendikepované deti.

Petrzalka ihrisko revitalizacia.jpg
Zdroj foto: https://www.petrzalka.sk/wp-content/uploads/2019/02/DSCN0997.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk