Na Bárdošovej ulici vznikne súkromná nemecká škola za 12 miliónov eur

Skola peniaze poplatky
Foto: ilustračné, GettyImages

Budovu zrekonštruuje Deutsche Schule Bratislava s podporou Nemeckej spolkovej republiky.

V Novom Meste vznikne nová nemecká škola za 12 miliónov eur. „Deutsche Schule Bratislava (DSB) zrekonštruuje vďaka podpore Nemeckej spolkovej republiky (NSR) budovu na Bárdošovej ulici, do ktorej by sa mali žiaci presťahovať počas leta 2022. Celková investícia predstavuje 12 miliónov eur,“ uviedol v piatok pri poklepaní základného kameňa stavby predseda predstavenstva DSB Peter Kršák.

Ide pravdepodobne o najväčšie množstvo financií použitých na školskú infraštruktúru za posledné roky. „V súčasnosti prebieha kompletná rekonštrukcia, s cieľom vytvoriť dostatočne veľkú, modernú školu, v ktorej sa budú príjemne cítiť všetky deti, žiaci i zamestnanci školy,“ doplnil.

Deutsche Schule prešla za 15 rokov vzdelávania na Slovensku mnohými zmenami. Škola pôvodne sídlila v prenajatej budove na Palisádach, časom sa rozrástla o priestory na Panenskej ulici.

Počet žiakov neustále rastie, a preto sme považovali za nevyhnutné kúpiť novú budovu, vyhovujúcu požiadavkám vyučovania 21. storočia. Týmto krokom chceme nielen rozšíriť naše priestory, ale zároveň poskytnúť kvalitnú vzdelávaciu inštitúciu, ktorá drží krok s najnovšími digitálnymi trendami a inovatívnymi prístupmi k edukácii,“ povedal Kršák.

Víziu by nebolo možné uskutočniť bez finančnej pomoci NSR, ktorá prispela viac ako polovicou z celkovej sumy, predstavujúcej hodnotu 12 miliónov eur. V novej budove na Bárdošovej ulici budú mať žiaci aj zamestnanci k dispozícii moderné vybavenie, aulu, multifunkčné ihrisko, väčšiu telocvičňu a jedáleň.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk