Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Benadicka autovraky fb 2.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Rastislav Gemerský
19. februára 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od © BratislavaDen.sk Diskusia()

Na Beňadickej sa nachádzajú autovraky, v ktorých sa zgrupujú asociáli. Kedy ich odstránia?

Hoci proti autovrakom mestská časť Petržalka dlhodobo bojuje, nie vždy úspešne. Ako nás upozornil náš čitateľ, na Beňadickej ulici sa nachádzajú dve nepojazdné autá, v ktorých sa zgrupujú pravdepodobne bezdomovci.

„Na verejnom parkovisku Beňadická sú dlhodobo odstavené dva autovraky, ktoré sú viditeľne na viacerých miestach poškodené, a v takomto technickom stave sú nepojazdné a neschopné ďalšej prevádzky po verejných cestných komunikáciách, lebo platnosť ich EK+TK skončila v roku 2014 a 2017, a boli tu ponechané svojmu ďalšiemu osudu,“ priblížil situáciu Rastislav Gemerský.

„Túto príležitosť využili rôzne asociálne neprispôsobivé osoby, ktoré si z týchto vrakov urobili akési dočasné príbytky. V okolí zanechávajú značné množstvo rôzneho odpadu, kde vykonávajú aj všetky svoje telesné potreby. Nikoho nezaujíma, že tieto osoby, ktoré sa nelegálne môžu svojim zdravotným stavom rozširovať po okolí nejakú nebezpečnú vírusovú infekčnú chorobu,“ pokračoval.

Benadicka autovraky fb 1.jpg
Rastislav Gemerský

Podľa neho vo vrakoch často vídať osoby rôznych vekových kategórií. Vraky sú neuzamknuté a majú poškodené okná. Nachádza sa v nich znečistené oblečenie a rôzne detské veci. Na autách bývajú často otvorené dvere, aj keď v nich nikto nie je.

Na tento problém sme sa opýtali aj mestskej časti. Ako sa vyjadrila Silvia Vnenková z komunikačného oddelenia, „v tejto lokalite v nedávnej minulosti riešila mestská časť Petržalka viacero dlhodobo odstavených a nepoužívaných vozidiel, ktoré si na základe výzvy odstránili držitelia vozidiel alebo ich odstránila priamo mestská časť. Už nejaký čas sa snažíme o odstránenie aj týchto dvoch vozidiel a po vyčerpaní možností, ako sa s vlastníkmi vozidiel dohodnúť, všetko nasvedčuje tomu, že vozidlá v priebehu marca bude odstraňovať mestská časť prostredníctvom svojej zmluvnej spoločnosti.“

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X