Na benefičnom koncerte na Dom Albrechtovcov vyzbierali 9 070 eur

Kapitulská ulica, Staré Mesto
maps.google.sk

Alexander Albrecht ovplyvnil hudobný a kultúrny život nielen v Bratislave, dom, v ktorom s rodinou býval, zachraňuje pre budúce generácie občianske združenie Albrecht forum.

Benefičný koncert Slovenskej filharmónie na podporu obnovy domu Albrechtovcov priniesol jeho organizátorom viac ako deväťtisíc eur.

Ako na svojej webstránke informuje občianske združenie Albrecht forum, „predajom vstupeniek na podujatie sme zhromaždili 9 070 eur a do pokladničky verejnej zbierky pribudlo ďalších 459 eur. Tieto prostriedky nám nesmierne pomôžu pri pokračovaní v rekonštrukčných prácach. Pred nami je sanácia podláh druhého nadzemného podlažia a inštalácia rozvodov sietí“.

Po rekonštrukcii sa má z domu rodiny Alexandra Albrechta na Kapitulskej ulici 1 v historickom centre hlavného mesta stať centrum umenia.

Benefičný koncert na podporu obnovy domu jedného z významných skladateľov Slovenska 20. storočia Alexandra Albrechta sa konal vo štvrtok 14. mája v bratislavskej Redute. S filharmonikmi na ňom vystúpili ako hostia a bez nároku na honorár sopranistka Simona Houda Šaturová a klavirista Marian Lapšanský. Hosťom bol aj dirigent koncertu, britský umelec James Judd.

Všetci prispievatelia do verejnej zbierky, návštevníci benefičného koncertu a ďalší donori môžu navštíviť dom Albrechtovcov, informovať sa o prácach a o použití venovaných prostriedkov po predchádzajúcom telefonickom dohovore, informuje ďalej OZ Albrecht forum na http://www.albrechtforum.eu.

Alexander Albrecht ovplyvnil hudobný a kultúrny život nielen v Bratislave v prvej polovici 20. storočia. S rodinou býval v dome na Kapitulskej ulici 1. Dom bol miestom čulého spoločenského života a snahou občianskeho združenia Albrecht forum, ktoré vzniklo v roku 2010, je obnoviť ho.

Združenie na záchranu a obnovu domu ako centra vzdelanosti a hudby Bratislavy v júni 2013 spustilo verejnú zbierku, v ktorej pokračuje od jesene 2014. Na rekonštrukciu a znovuotvorenie Domu Albrechtovcov sa dá prispieť na čísle účtu v Tatra banke: IBAN SK5711000000002925894965.

Pomôcť sa dá aj hotovosťou do pokladničky v sídle združenia Na vŕšku 1 v Bratislave. Viac o dome, ktorý sa nachádza v jadre historického centra Bratislavy a jeho najstaršie časti pochádzajú z konca 13. storočia, možno nájsť na http://www.albrechtforum.eu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk