Na bezpečnosť a plynulosť dopravy budú aj v Bratislave a okolí vo zvýšenej miere dohliadať policajti 

Policia bratislava dusicky pomoc.jpg
Reprofoto: www.facebook.com

Policajti sa zamerajú aj na kontrolu používania reflexných prvkov chodcami a preventívne rady pri návšteve cintorínov.

V súvislosti s blížiacim sa Sviatkom všetkých svätých vykonajú policajti na cestách Bratislavského kraja zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky. V tlačovej správe o tom informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Osobitnú pozornosť budú venovať miestam so zvýšeným pohybom osôb v okolí cintorínov, odstavných plôch, parkovísk a komunikácií v okolí cintorínov,“ uviedol.

Chodci a vodiči

Bratislavskí dopravní policajti sa zamerajú aj na kontrolu používania reflexných prvkov chodcami za zníženej viditeľnosti, dodržiavanie povinnosti chodcov voči vodičom a preventívne rady pri návšteve cintorínov, najmä na predchádzanie vreckovým krádežiam, ale aj krádežiam vlámaním do motorových vozidiel.

Polícia vyzýva občanov, aby pri návštevách cintorínov vo sviatočnom období venovali zvýšenú pozornosť a dodržiavali preventívne rady,“ upozornil Szeiff.

Nedostatočná viditeľnosť

Ako dodal, napriek opakovaným preventívno-bezpečnostným opatreniam ako aj pravidelným cestným kontrolám prichádza na cestách k vážnym dopravným nehodám, ktorých obeťami sú aj chodci.

Príčinou niektorých tragických nehôd je nedostatočná viditeľnosť. Motorové vozidlá a cyklisti majú povinnosť byť za zníženej viditeľnosti osvetlení, chodci takúto možnosť nemajú a preto je zvýšenú viditeľnosť možné docieliť používaním reflexných prvkov,“ skonštatoval policajný hovorca.

Je potrebné aby chodci zaujali aktívny prístup a boli poučení o bezpečnom pohybe na cestách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk