Na bezpečnosť budú v areáli Veľkého Draždiaku dohliadať záchranári aj mestskí policajti

Leto na jazere Veľký Draždiak, Petržalka
SITA

Veľký Draždiak bude aj tento rok pod dohľadom záchranárov. Hoci obľúbené jazero nie je oficiálnym prírodným kúpaliskom, petržalská samospráva na ňom každoročne z vlastných zdrojov zabezpečuje základnú záchrannú zdravotnú službu.

Vodnú záchrannú službu bude tento rok poskytovať zmluvná spoločnosť denne aj počas víkendov a sviatkov od 27. júna do 31. augusta primárne v severozápadnej časti jazera od 10. do 19. hodiny. Záchrannú službu zabezpečia dvaja vyškolení záchranári prepojení na Integrovaný záchranný systém a vybavení záchranným člnom a záchranárskym výstrojom.

Záchranár a šéfredaktor detského časopisu Mladý záchranár Samuel Hruškovic však hovorí, že opatrnosti nie je nikdy dosť. „Hoci úrazovosť a úmrtnosť detí klesá, riziko utopenia detí je veľmi vysoké. Niekedy stačí vdýchnutie pár kvapiek vody, nastane kŕč dýchacích ciest, ktorý môže spôsobiť utopenie. V tichosti. Preto je dôležité, aby sme si všímali, čo sa okolo nás deje,“ varuje Hruškovic.

Mestskí policajti sa zas v tejto lokalite zamerajú na to, či majitelia psov rešpektujú zákaz vstupu so psom do areálu Veľkého Draždiaka. „V tejto lokalite budeme kontrolovať aj zákaz stanovania,“ uviedla hovorkyňa Mestskej polícia Ľubomíra Miklovičová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk