Na Bosákovej ulici postavia bytovku

Bosáková ulica, Petržalka
maps.google.sk

Projekt na výstavbu bytovky Petržalka odobrila. Mestská časť vydala po zmene rozmerov a zmenšení objemov stavebné povolenie. Po novom sa počíta s 30 bytmi a 14 apartmánmi.

Projekt na Bosákovej ulici chce stavať spoločnosť Divano. Objekt by mal mať deväť nadzemných podlaží a jedno parkovacie podzemné poschodie, na streche ktorého tiež vzniknú parkovacie miesta. Na prízemí budú vybudované obchodné priestory, domová a technická vybavenosť. Druhé a tretie podlažie by mali zaberať kancelárie a apartmány. Zvyšok podlaží budú zaberať byty.

Investor pôvodne plánoval na pozemku postaviť súkromnú záhradu s lavičkami a detským ihriskom. Z polhektárového pozemku, ktorý je v okolí bytovky, by mala oddychová zóna zaberať viac ako dve tretiny. Keďže ide o niekoľkú podobu projektu, nakoniec tu môže stáť niečo úplne iné.

Táto lokalita je pre investorov veľmi atraktívna. Rýchla a ľahká dostupnosť do centra mesta, výstavba „nového“ Starého mosta i to, že zatiaľ je tam veľmi málo novostavieb robí toto miesto veľmi atraktívnym na bývanie.

Podľa plánov by okrem tejto bytovky mohol pribudnúť ešte 24-podlažný vežiak s viac ako 250 bytmi a skoro 500 parkovacími miestami, ktorý chce postaviť spoločnosť Fuxton.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk