Na Bosákovej ulici v Petržalke obnovia trávnik a vysadia stromy, nahradia tak pôvodné asfaltové plochy

kvety-zahon-park-parcik-jtre-zelen-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

Okrem obnovy trávnika a nových stromov pribudne aj kvetinový záhon, lavičky, odpadkové koše, stojany na bicykle, ako aj nové verejné osvetlenie.

V bratislavskej mestskej časti Petržalka na Bosákovej ulici pri bytovom dome Fuxova obnovia trávnik s rozlohou viac ako 3 500 metrov štvorcových a vysadia 23 stromov. Obnovu zelene zabezpečí spoločnosť J&T Real Estate (JTRE).

Pôvodný zámer bol zelený trojuholník zrevitalizovať v rámci stavebných prác na projekte Fuxova. Žiaľ, musíme konštatovať, že napriek verejnoprospešnému cieľu, povoľovací proces trval na meste až dva a pol roka,“ uviedol výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

V týchto dňoch začína developer s odstraňovaním pôvodných asfaltových plôch. Nasledovať má výstavba nových chodníkov v smere k zastávke električky a k obchodnému domu Albero. Okrem obnovy trávnika a nových stromov pribudne aj kvetinový záhon, lavičky, odpadkové koše, stojany na bicykle, ako aj nové verejné osvetlenie. Obnova mestského pozemku okrem iného zabráni nekontrolovanému parkovaniu, ktoré prekáža miestnym obyvateľom.

Obnova zeleného trojuholníka

V roku 2015 developer požiadal magistrát o zverenie zanedbaných pozemkov, ktoré boli určené v územnom pláne na zeleň s cieľom vybudovať zelený priestor. Obnovu tzv. zeleného trojuholníka mohli podľa vyjadrenia developera uskutočniť už skôr.

Kompetentných sme niekoľkokrát žiadali o promptný prístup, napriek tomu bolo povolenie vydané až po ukončení všetkých stavebných prác, keď generálny dodávateľ stavby opustil stavenisko. JTRE chápe rozčarovanie obyvateľov Petržalky, ktorí sa na novú zelenú plochu tešili, chceme ale všetkých ubezpečiť, že náš záujem na úpravu tohto územia naďalej pretrváva a svoj záväzok si napriek všetkým komplikáciám splníme,“ dodal Pelikán.

Obnova zeleného trojuholníka v Petržalke by mala byť dokončená v priebehu troch mesiacov. Okrem obnovy trávnika a zelene na Bosákovej ulici spoločnosť JTRE v lete zrekonštruovala ďalšiu časť dunajskej promenády, začiatkom roka sprejazdnila Dúbravskú cestu a vybudovala na nej cyklotrasu. JTRE obnovila aj viacero mestských podchodov, zastávok mestskej hromadnej dopravy alebo opravila fontánu v Parku Andreja Hlinku v Ružinove.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk