Na Bratislava Design Week príde Inga Sempé

design week
SITA

Na podujatie Bratislava Design Week, ktoré sa bude konať v hlavnom meste Slovenskej republiky od 8. do 14. júna, príde francúzska dizajnérka Inga Sempé.

Návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť aj na výstavu kolekcie produktov zosnulého talianskeho industriálneho dizajnéra Vica Magistrettiho, o ktorom príde osobne porozprávať jeho vnučka Margherita Pellino. Súčasťou programu bude aj prehliadka prác víťazov Czech Grand Design 2014.

Akcia vyvrcholí v piatok 12. júna v bratislavskom Ateliéri Babylon hudobným festivalom Wilsonic, ktorý bude oficiálnou afterpárty BADW.

„Tak, ako sa my snažíme predstaviť v Bratislave to najlepšie zo súčasného dizajnu, prináša Wilsonic dlhodobo kvalitu z aktuálnej hudobnej scény. Naše spojenie je preto úplne prirodzené,“ uviedla riaditeľka BADW Ľubica Hustá.

Účasť na podujatí už potvrdili Boddika z Londýna, Redshape z Berlína, parížske duo Nôze, nemecká dvojica Grandbrothers či Rakúšan Sun People, známy tiež ako Simon/off. Slovenskú republiku budú zastupovať Kevi Anavi a Ján Šicko.

„Sme radi, že sme mohli do programu Wilsonicu ponúknuť subtílnu nemeckú elektroniku v kombinácii s akustickým pianom v podaní dua Grandbrothers, navyše doplnenú domácim vizuálnym performerom Jánom Šickom,“ povedala Hustá.

Záujemcovia a záujemkyne si môžu zakúpiť zvýhodnený 12-eurový lístok, ktorý im umožní vstup na obe podujatia. Bližšie informácie o vstupenkách sú dostupné na webstránkach www.wilsonic.sk a www.badw.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk