Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Polygraficka.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.com
5. septembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA

Na bratislavskej polygrafickej škole vynovili učebne praktickej výučby

Žiaci sa v nich naučia základy práce s textom i obrazom, k dispozícii majú softvérové balíky i programy, ktoré firmy používajú v praxi.

BRATISLAVA 5. septembra – S novým školským rokom dnes na Strednej odbornej škole polygrafickej v Bratislave otvorili aj vynovené priestory praktického vyučovania. Ako na dnešnom otvorení učební s názvom TYPO povedal riaditeľ školy Roman Šíp, žiaci sa v nich naučia základy práce s textom i obrazom, k dispozícii majú softvérové balíky i programy, ktoré firmy používajú v praxi.

Cieľom praktického vyučovania je pripraviť žiakov tak, aby po škole mohli plynule nastúpiť do praxe a aby sa učili používať tie zariadenia, ktoré používajú zamestnávatelia. Vo vynovených priestoroch sa budú učiť žiaci študijných odboroch grafik digitálnych médií a grafik tlačových médií.

Podľa riaditeľa školy v prvom ročníku štúdia chodia štyri dni do školy na teóriu a jeden deň na prax. V druhom, treťom a štvrtom ročníku študenti počas dvoch týždňov štyri dni praxujú a šesť dní majú teóriu.

Obnova učební bola podľa Šípa spontánna. „Cez prázdniny sme sa rozhodli pre žiakov pripraviť rekonštrukciu priestorov, spojili sme to s technickým vybavením,“ pokračuje s tým, že triedy prerábali jedno leto, nákup techniky pre obmedzený rozpočet robili približne dva roky. Celkovo na obnovu minuli približne 15-tisíc eur, okrem školy prispel i Bratislavský samosprávny kraj.

Roman Šíp pripomenul, že počas letných prázdnin robili dotazník. Oslovili ním zamestnávateľov, aby zistili, aký je záujem o absolventov bratislavskej polygrafickej strednej školy. „Zistili sme, že počas nasledujúcich troch až štyroch rokov bude v polygrafii nedostatok odborníkov. Dôvodom je, že zamestnávatelia doteraz nepodporovali odborné vzdelávanie a využívali len to, čo škola vyprodukovala,“ spomenul riaditeľ.

Stredná odborná škola polygrafická je jediná svojho zamerania na Slovensku, ponúka študijné odbory polygrafického a grafického zamerania v dennom aj pomaturitnom nadstavbovom štúdiu, ako aj ďalšie služby polygrafickej výroby a ubytovanie. Okrem študijných programov grafik digitálnych médií a grafik tlačových médií tu môžu žiaci študovať v odboroch grafik tlačovín, operátor tlače, polygrafická technológia a polygraf – knihár.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X