Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Krízové centrum Maják nádeje
SITA
7. septembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA

Na budovu neziskovej organizácie Majáka nádeje vyhlásili dražbu

Dražba sa uskutoční už v piatok 9. septembra.

BRATISLAVA 7. septembra – Na budovu neziskovej organizácie Majáka nádeje na Karpatskej ulici v Bratislave vyhlásili dražbu. Tá sa uskutoční v piatok 9. septembra a bratislavská mestská časť Staré Mesto tak môže prísť o nehnuteľnosť vo svojom vlastníctve. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal starosta mestskej časti Bratislava – Staré Mesto Radoslav Števčík.

“Mestská časť Staré Mesto v tejto veci urobila všetky kroky, ktoré mohla urobiť, ktoré zákon umožňoval, aby predišla vzniknutej situácii a teda, že v piatok 9. septembra bude majetok mestskej časti predaný,“ povedal starosta Števčík. Zároveň dodal, že potom, čo partner mestskej časti Majáka nádeje, občianske združenie Priatelia, bývalá Nadácia Markíza, a jej štatutár, bývalý majiteľ a riaditeľ Televízie Markíza Pavol Rusko defraudoval, čiže spreneveril finančné prostriedky Majáka nádeje, pristúpilo Staré Mesto ešte v novembri 2015 k tomu, aby ukončilo partnerský vzťah s občianskym združením Priatelia a teda, aby bola nezisková organizácia Maják nádeje zrušená.
Dňa 16. novembra 2015 mestské zastupiteľstvo Starého Mesta schválilo uznesenie, aby bola doručená žaloba o zrušení, likvidácii Majáku nádeje. Okresný súd Bratislava I však o zrušení neziskovej organizácie Majáka nádeje do dnešného dňa nerozhodol. Následným konaním riaditeľa Pavla Ruska, ktorý sa zaviazal voči nehnuteľnosti na Karpatskej ulici pôžičkou vo výške 600-tisíc eur, vznikol Majáku nádeje dlh a vydali na neho exekúciu.

Podľa starostu Radoslava Števčíka sa mestská časť Staré Mesto na verejnej dražbe o nehnuteľnosť na Karpatskej ulici nemôže zúčastniť, aj keď má na ňu predkupné právo. “Mestská časť by musela zložiť zábezpeku vo výške 350-tisíc eur, aby sa do dražby mohla zapojiť, tieto peniaze však Staré Mesto momentálne k dispozícii nemá. Navyše nevidíme dôvod, aby sme sa uchádzali o nehnuteľnosť, ktorú považujeme za svoju,“ vysvetlil Števčík. O pozastavení alebo úplnom zrušení dražby nehnuteľnosti na Karpatskej ulici môže rozhodnúť jedine Okresný súd Bratislava I.

Krízové centrum Maják nádeje poskytuje ubytovanie, poradenstvo a aj ambulantné služby obetiam domáceho násilia a matkám, ktoré sa ocitli v krízovej situácii. Zároveň sa starajú aj o zanedbávané, zneužívané, týrané deti alebo deti s problémami, ktoré do krízového centra umiestnili na základe rozhodnutia súdu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X