Na cestovanie zadarmo nebudete v piatok potrebovať doklad

MHD, cestujúci
ilustračné: SITA

Od piatka sa síce začína Európsky týždeň mobility (ETM), mestská hromadná doprava (MHD) v Bratislave je však v ten deň zadarmo aj pre dopravné obmedzenia počas summitu.

„Počas Európskeho týždňa mobility sa bude dať cestovať ako každý rok len na vodičský preukaz,“ uviedla dnes hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová. Ako ďalej spomenula, pre piatkový neformálny summit premiérov a prezidentov členských krajín Európskej únie v Bratislave budú v piatok cestovať výnimočne bezplatne všetci, teda aj tí, ktorí vodičský preukaz nemajú. Do ETM sa zapojí i Hlavné mesto SR Bratislava a teda aj Dopravný podnik Bratislava.

Okrem MHD prepraví v piatok na území Bratislavského samosprávneho kraja každého cestujúceho zadarmo i prímestská autobusová doprava Slovak Lines. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavskej integrovanej dopravy Eva Kukurová. Dopravnú akciu pripravujú taktiež pri príležitosti piatkového summitu.

Primátor Ivo Nesrovnal obyvateľom pripomína, aby počas summitu používali autá čo najmenej a využili možnosť cestovať bratislavskou mestskou hromadnou dopravou. Pre summit zmenia aj grafikon jednotlivých liniek MHD v Bratislave, o ktorom ešte bude informovať Dopravný podnik Bratislava.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk