Na detských ihriskách v Karlovej Vsi pribudnú tieniace plachty

Dsc06285.jpg
Foto: Karlova Ves

Plachty pribudnú v areáloch materských škôl na Kolískovej, Majerníkovej a Ľudovíta Fullu.

Na detských ihriskách v bratislavskej Karlovej Vsi pribudnú tieniace plachty. V tlačovej správe o tom informuje hovorca mestskej časti Branislav Heldes.

Karlova Ves tak vychádza nielen v ústrety rodičom, ktorí si želajú prekrytie detských ihrísk, ale zároveň prispôsobuje verejné priestory čoraz intenzívnejším letným horúčavám,“ uviedol.

Nové tieniace plachty pribudnú na ihriskách v areáloch materských škôl na Kolískovej, Majerníkovej 11 a Ľudovíta Fullu. „Určite ich uvítajú aj rodičia detí, ktoré využívajú detské ihrisko vo vnútrobloku na Púpavovej či Nad lúčkami,“ dodal hovorca.

Znižujú pocitovú teplotu

Napínacie plachty trojuholníkového alebo obdĺžnikového tvaru sú vyrobené z tkaného polyetylénu, ktorý poskytuje až 95-percentnú ochranu pred UV žiarením.

Poskytujú výrazne nižšiu pocitová teplotu, ktorá môže byť aj okolo 10°C nižšia ako okolie, ktoré je vystavené priamemu slnečnému žiareniu,“ vysvetlil hovorca.

Plachta je odolná voči poveternostným vplyvom a je určená na trvalé umiestnenie v exteriéri. Budeme ich v spolupráci s verejnoprospešnými službami inštalovať na ihriskách v letných mesiacoch,“ dodala Lenka Nemcová z referátu riadenia projektov miestneho úradu.

Pokračujú v zatieňovaní

Karlova Ves začala so zatieňovaním detských ihrísk tieniacimi plachtami priamo nad detskými pieskoviskami už pred dvomi rokmi.

Za toto obdobie ich inštalovala na ôsmich detských ihriskách a verejných priestranstvách,“ uzavrel Heldes.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk