Na Devínskej Kobyle začali s výstavbou vyhliadkovej veže

Vyhliadkova veza devinska nova ves 2.jpg
Foto: Devínska Nová Ves

Podľa starostu je Devínska Kobyla často vyhľadávané prírodné miesto na prechádzku, turistiku i oddych.

Bratislavská Devínska Nová Ves začala s výstavbou vyhliadkovej veže na Devínskej Kobyle. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta mestskej časti Dárius Krajčír.

Odovzdali sme stavenisko zhotovovateľovi stavby, takže budúcej ďalšej turistickej dominante Devínskej Novej Vsi, a dovolím si povedať aj Bratislavy, už nič nebráni v stavbe. Bude dôležitým prvkom, ktorý upriami pozornosť aj na túto opustenú lokalitu, ktorá si zaslúži našu starostlivosť,“ uviedol Krajčír.

Zvýšenie opatrnosti

Podľa starostu je Devínska Kobyla najmä v tomto období často vyhľadávané prírodné miesto na prechádzku, turistiku i oddych.

Aj preto by som Vás chcel poprosiť vzhľadom na to, že sa tam bude stavať, aby ste si dávali väčší pozor. Pár mesiacov sa v oblasti bývalej raketovej základne bude nachádzať malé, ale za to prospešné stavenisko,“ upozornil Krajčír návštevníkov.

Dodal, že spoločne chcú dať jednému z najkrajších miest Bratislavy nový nádych, v priestoroch poznačených obdobím totality. „Verím, že sa týmto projektom postupne celý priestor zrevitalizuje,“ uzavrel.

Monitorovanie priestoru

Priestor vyhliadky má byť monitorovaný kamerovým systémom aj počas výstavby, zároveň sa budú označovať turistické chodníky.

Vyhliadka v areáli bývalej raketovej základne má byť vysoká 21 metrov a tvoriť ju bude sedem poschodí. Návštevníkom ponúkne výhľady na Alpy či Viedeň, v prípade dobrého počasia aj na Zobor v Nitre. Dostupná by mala byť peším aj cyklistom.

Vyhliadkova veza devinska nova ves 2.jpg
Foto: Devínska Nová Ves
Vyhliadkova veza devinska nova ves 1.jpg
Foto: Devínska Nová Ves

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk